Rozrywka.Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/ Sebbi Strauch

Ksiądz zdradza, co należy zrobić z dziećmi przeszkadzającymi na mszy

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Płaczące dziecko w kościele to problem nie tylko dla innych wiernych, ale również rodziców. Mama i tata głośnego syna lub córki mogą poczuć na sobie wzrok zniecierpliwionych sąsiadów z ławki, jeśli hałas nie ustanie. Ksiądz Piotr Jarosiewicz tłumaczy, jak należy się zachować w takiej sytuacji.

Dziecko płaczące w kościele

Próżno oczekiwać, aby kilkumiesięczne dziecko wytrzymało w spokoju ponad godzinę w kościele. Maluch prawie na pewno rozpłacze się w którymś momencie mszy świętej, przeszkadzając wiernym w modlitwie. Podobnie może być z nieco starszymi dziećmi, które mogą zacząć wiercić się w miejscu czy głośno coś mówić w nieodpowiednim momencie.

Za każdym razem w takiej sytuacji rodzice mogą spotkać się z niechęcią ludzi z sąsiednich ławek. Niesforne dziecko mogło w końcu wyrwać ich ze spokojnej modlitwy lub wręcz przeszkadzać księdzu w prowadzeniu kazania. Opiekunowie mogą odczuwać z tego powodu niepohamowany wstyd. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Ksiądz tłumaczy, jak się zachować

Ksiądz Piotr Jarosiewicz na swoim TikToku tłumaczy, jak powinno zachować się z małym, płaczącym dzieckiem podczas mszy. Przede wszystkim zaznacza, że to naturalne, że dziecko płacze. Księża i wierni powinni wykazać się cierpliwością i nie dokładać dodatkowego stresu rodzicom, wypraszając ich z kościoła.

Rodzice z kolei nie powinni bać się wyjść ze świątyni z własnej woli. Na zewnątrz mogą spokojniej zobaczyć, co się dzieje z dzieckiem, uspokoić je. Jeśli dziecko potrafi mówić - porozmawiać z nim. Jeśli jest za małe, spróbować zobaczyć, co jest nie tak i pomóc w problemie. Pełne nagranie można obejrzeć tutaj:

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @straż pożarna ♬ kiss the rain - yiruma

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Kasia Cichopek zareagowała na krytykę fanów. Zdumiewająca odpowiedź gwiazdy TVP

  • Katarzyna Cichopek trenowała pośladki w studiu "Pytana na śniadanie". Mina Macieja Kurzajewskiego mówi wszystko

  • Katarzyna Cichopek zadebiutowała w nowej roli. Internauci byli bezlitośni

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Lifestyle

W ich domu na ścianach pojawiły się ciemne plamy. Gdy znaleźli przyczynę, mieli ochotę uciekać
Czytaj więcej >

Lifestyle

Nietypowe kazanie podczas rekolekcji. Ksiądz zaczął beatboxować i zwracał się do wiernych "'Joł'
Czytaj więcej >

Lifestyle

13-latka kupiła koledze prezent na urodziny. Natrafiła na policję i ma kłopoty
Czytaj więcej >

Lifestyle

Porównali ceny w polskim i niemieckim Lidlu. Trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Lifestyle

Oto sposób na idealnie czyste okna. Wystarczy użyć szufelki, efekty przerosną wszelkie oczekiwania
Czytaj więcej >

Lifestyle

Panna młoda w dniu ślubu zrobiła choremu tacie niespodziankę. Niesamowita reakcja mężczyzny
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]