Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Krzysztof Rutkowski ma ochroniarza. Okazuje się, że to kobieta. Detektyw ujawnił całą prawdę
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 04.08.2022 10:54

Krzysztof Rutkowski ma ochroniarza. Okazuje się, że to kobieta. Detektyw ujawnił całą prawdę

rutkowski krzysztof
zrzut ekranu, Youtube/JastrzabPost

Krzysztof Rutkowski (62 l.) to nie tylko posiadacz osobliwej fryzury, ale także szef biura detektywistycznego. Chociaż w sieci trudno znaleźć informacje o jego ostatnich sukcesach, to słynny „detektyw bez licencji” nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem paparazzi sfotografowali go w towarzystwie młodej damy. Okazało się, że to jego ochroniarka. Krzysztof Rutkowski wyjaśnił, dlaczego ochronę powierza kobietom.

Krzysztof Rutkowski zagości niedługo na małym ekranie za sprawą występu w najnowszej edycji „Tańca z gwiazdami”. Zapowiedział już, że całe swoje honorarium zamiaruje przekazać na cele charytatywne i wesprzeć jedną z fundacji, która zajmuje się sierotami i wdowami po poległych na służbie funkcjonariuszach policji.

Aby pokazać się widzom z jak najlepszej strony, detektyw rozpoczął już regularne treningi taneczne. Cztery godziny dziennie spędza na ćwiczeniach ze swoją taneczną partnerką, Sylwią Madeńską. To nie jedyna kobieta, która mu towarzyszy.

Krzysztof Rutkowski zatrudnił ochroniarza

Okazuje się, że Rutkowski korzysta z usług ochroniarskich. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że nad jego bezpieczeństwem czuwa kobieta. Ten niespotykany widok udało się uwiecznić fotografom.

Na zdjęciach opublikowanych przez "Fakt" możemy zobaczyć wysiadającego z samochodu Krzysztofa Rutkowskiego. Wysiadłszy z pojazdu, skierował się w kierunku bagażnika, z którego wyjął walizki i torby papierowe. Obok niego stała kobieta. Jeśli niektórzy myślą, że to ona (jako ochroniarka) powinna zająć się bagażowym inwentarzem słynnego bohatera programu „Rutkowski Patrol”, są w błędzie. Jak się okazuje, nie wynika to jedynie z dżentelmeńskiej postawy detektywa.

- Ochrona nigdy nie zajmuje się bagażami: chodzi o względy bezpieczeństwa. Ochrona musi się zajmować swoją pracą. Zawsze oburzam się, gdy ochrona zajmuje się walizkami. To niedopuszczalne – wyjaśnił „Faktowi”.

"As wywiadu" wyjawił również, dlaczego decyduje się na damską obsługę w kwestii ochrony. Jak wynika z jego wypowiedzi, ceni on cechy, którymi statystycznie częściej obdarowane są kobiety.

- Kobiety są bardziej precyzyjne i rzetelne w tym, co robią. Są też bardzo lojalne. Wielu polityków też ma ochronę złożoną z pań – mówił.

Kontrowersyjna działalność Krzysztofa Rutkowskiego

Wydaje się, że Krzysztof Rutkowski wie, co mówi. Śledczą działalność prowadzi od wielu dekad, a o jego inwigilatorskich sukcesach było głośno, chociażby przy sprawie Katarzyny Waśniewskiej, słynnej „matki Madzi z Sosnowca”. To właśnie niegdysiejsza gwiazda telewizji TVN wykazała się zdolnościami interpersonalnymi i skłoniła przestępczynię do zwierzeń mających fundamentalny wpływ na przebieg śledztwa.

Reputacja Krzysztofa Rutkowskiego nie jest jedna bez skazy. Jak już wspomnieliśmy i jak wynika z doniesień medialnych, nie posiada on licencji na prowadzenie detektywistycznej działalności. Jego firma nie była wpisana do rejestru takich firm, a – jak się później okazało – oficjalnie świadczyła jedynie usługi doradcze. Dwa lata temu pisano w mediach, że z tego powodu Rutkowski stanie przed sądem.

To nie był pierwszy konflikt z prawem. Krzysztof Rutkowski został ukarany również za to, że w latach 2004-2008 w sposób bezprawny pozbawiał ludzi wolności. Oskarżenia nie były i dalej nie są jednak przeszkodą w angażowaniu się w głośne sprawy zaginięć i zabójstw.

Jak można dowiedzieć się z podcastów „Piąte: nie zabijaj” autorstwa Justyny Mazur, Rutkowski proponował swoje usługi za darmo w zamian za wyłączność i ciągły udział kamer przy rodzinach osób zaginionych lub zamordowanych. Błysk fleszy i wybór głośnych medialnie spraw niewątpliwie pomagał firmie detektywa w znajdywaniu kolejnych zleceń. Czy jego pomoc rodzinom ofiar zbrodni była nieoceniona? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: