Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Krawczyk pojawi się na festiwalu w Opolu. Organizatorzy użyją nowoczesnej technologii
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.08.2021 10:01

Krzysztof Krawczyk pojawi się na festiwalu w Opolu. Organizatorzy użyją nowoczesnej technologii

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TRICOLORS/East News

Mijają miesiące od śmierci Krzysztofa Krawczyka, a fani wciąż nie pogodzili się z jego odejściem. Teraz prawdziwą niespodziankę przyszykował Jacek Kurski, który zapowiedział koncert ku czci artysty, na którym wystąpi sam Krawczyk.

58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się 3 września. Jak zapewniają organizatorzy, szykuje się wielkie światowe widowisko, na którym nie zabraknie największych gwiazd polskiej estrady.

Krzysztof Krawczyk zaśpiewa w Opolu

Jednym z punktów Festiwalu będzie koncert upamiętniający zmarłego w kwietniu tego roku Krzysztofa Krawczyka. Jak zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, piosenkarza będziemy mogli zobaczyć na scenie. Ma on zaśpiewać duet z jedną z gwiazd imprezy. To, kto to będzie, trzymane jest w ścisłej tajemnicy.

Nieodżałowanego artystę usłyszymy 5 września, dokładnie pięć miesięcy po jego śmierci. W koncercie „Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną” największe przeboje piosenkarza zaśpiewają m.in. Trubadurzy, Katarzyna Cerekwicka, Enej, Kamil Bednarek, Anna Karwan, Kuba Badach i Ania Dąbrowska.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nowe fakty po śmierci Krzysztofa Krawczyka

Choć od śmierci Krzysztofa Krawczyka minął już jakiś czas, media wciąż żyją historią jednego z Trubadurów. Na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty z jego życia. Ostatnio dowiedzieliśmy się np. że od pewnego czasu zmagał się on z problemami z sercem, płucami i oddychaniem. Wdowa po artyście wydała zaś biografię, w której zdradziła, że mąż przez 20 lat zmagał się z chorobą Parkinsona. Legendzie polskiej sceny już kilkakrotnie składano hołd podczas licznych koncertów. Pod koniec maja w Opolu odbył się specjalny koncert „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz - The Best of Krzysztof Krawczyk”. Hołd artyście planuje złożyć także jego syn. Krzysztof Krawczyk Junior zapowiedział nagranie specjalnej piosenki upamiętniającej ojca pt. „Tato”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, interia.pl