Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Krawczyk ma nowy nagrobek
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 05.10.2021 08:49

Krzysztof Krawczyk ma nowy nagrobek

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
East News TRICOLORS

Na cmentarzu w Grotnikach wreszcie pojawił się nowy grób Krzysztofa Krawczyka. Fani piosenkarza, którzy spodziewali się majestatycznego grobowca, mogą być zaskoczeni. Żona zmarłego artysty postanowiła uniknąć przepychu. Na nagrobku znalazły się piękne symbole, odnoszące się do twórczości wokalisty. Wdowa przyznała w mediach, że jest zadowolona z efektów.

Prace przy budowie nowego grobu Krzysztofa Krawczyka przebiegały bardzo sprawnie, dzięki czemu na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią stanął piękny nagrobek zmarłego artysty. Warto przypomnieć, że od śmierci jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy minęło dzisiaj tj. 5 października równo pół roku.

Relację z powstawania grobu Krzysztofa Krawczyka przygotował portal Super Express. Na stronie pojawiły się nagrania oraz zdjęcia, na których widać, jak wyglądały prace przy nagrobku. Na łamach serwisu wypowiedzieli się także wdowa po artyście oraz jego bliski przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala.

Nowy grób Krzysztofa Krawczyka – bez przepychu, ale pełen symboli

Zaprojektowanie grobu Krzysztofa Krawczyka powierzono Andrzejowi Woźniakowi. Mistrz sztuki kamieniarskiej prowadzi zakład w Strzegomiu. O skomplikowanej pracy, jaką wykonał artysta, opowiedział Andrzej Kosmala, który zdradził też, jakie symbole pojawiły się na nagrobku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– W tym świecie sztuki nagrobkowej jest tak jak przy produkcji piosenek: można napisać miłe melodie, dobre teksty, ale wykonawca nadaje temu ostateczny kształt. I tutaj Andrzej Woźniak nadał kształt nagrobkowi tak, jak Krzysztof nadawał kształt swoim piosenkom. Na jednym ze stopni przypominających stopnie sceny umieszczony został autograf Krzysztofa Krawczyka wycięty z kamienia – ujawnił bliski przyjaciel zmarłego piosenkarza.

Grób wokalisty składa się z wielu symbolicznych elementów. Płyty uformowano tak, by kształtem przypominały estradę, która była żywiołem Krzysztofa Krawczyka. Nie mogło zabraknąć też jego zdjęcia z mikrofonem. Całość została wykonana natomiast z granitu, który kojarzy się z mocą i trwaniem.

Wdowa po Krzysztofie Krawczyku zadowolona z efektów

Z tego, jak wygląda nowy grób Krzysztofa Krawczyka, zadowolona jest także wdowa po artyście. W rozmowie z portalem Super Express przyznała, że być może pomnik nie spodoba się wszystkim, ponieważ fani mogli mieć różne oczekiwania, jednak Ewa Krawczyka cieszyła się, gdy go zobaczyła.

Wdowa podkreśliła, że nie chciała, by grobowiec cechował przepych. Jej zdaniem to nie spodobałoby się artyście, który, choć lgnął do ludzi, to jednak nie lubił się wyróżniać. To tłumaczy, dlaczego pomnik został zaprojektowany tak, by nie ściągał na siebie uwagi od momentu wejścia na cmentarz.

Jestem bardzo zadowolona z pomnika, ponieważ ulubionymi naszymi kolorami były zieleń – symbol nadziei, natury, a czerwony – miłości, miłości do mnie i miłości do Pana Boga. Krzyż z koroną cierniową to największy symbol wiary. Niektórym pomnik nie będzie się podobał, bo nikt się taki nie urodził, kto by wszystkim dogodził. Rozmawialiśmy z Krzysztofem o tym, jak ma wyglądać ten pomnik. Tak go sobie wyobrażaliśmy. Krzyś nie chciałby, żeby ten grobowiec był w centrum. Kochał ludzi, ludzie go pokochali, nie chciał się wyróżniać. Jestem zachwycona pomnikiem, wierzę, że Krzysztofowi też by się podobał – wyjaśniła.

Trwa ostatni etap prac na cmentarzu w Grotnikach. Przy nagrobku pojawić się mają jeszcze ławeczki, by odwiedzający mogli na chwilę przysiąść i pomyśleć o zmarłym artyście. Z informacji dziennikarzy wynika, że grób będzie też oświetlony. Warto przypomnieć, że Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku.

krawczyk-autograf

Fot. Super Express screen z art. "Tak wygląda nowy grób Krzysztofa Krawczyka. Żona stanęła na głowie, by powstał przed miesięcznicą"/Fot. Sebastian Wielechowski

krawczyk-caly-grob

Fot. Super Express screen z art. "Tak wygląda nowy grób Krzysztofa Krawczyka. Żona stanęła na głowie, by powstał przed miesięcznicą"/Fot. Sebastian Wielechowski

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express