Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Katarzyna Dowbor przeszła poważną operację. Niewiele brakowało, by pożegnała się z pracą w telewizji
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.09.2022 20:41

Katarzyna Dowbor przeszła poważną operację. Niewiele brakowało, by pożegnała się z pracą w telewizji

Katarzyna Dowbor
TRICOLORS/East News

Katarzyna Dowbor opowiedziała o operacji, którą przeszła cztery lata temu. Podczas jej przebiegu istniało ryzyko przecięcia strun głosowych, co całkowicie pogrzebałoby dalsze plany gwiazdy na pracę w telewizji.

Decyzja o operacji musiała stanowić dla Katarzyny Dowbor prawdziwy wewnętrzny konflikt. Ostatecznie wygrała chęć walki o zdrowie.

Katarzyna Dowbor przeszła operację

Katarzyna Dowbor to jedna z najpopularniejszych telewizyjnych prezenterek. Z mediami związana jest już od lat 80. Większość swojej kariery spędziła w TVP, by po 2013 r. związać się z Polsatem.

To właśnie we wspomnianej stacji prowadzi swój program "Nasz nowy dom", w którym pomaga rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, wyremontować ich mieszkania.

Ciężko dziś wyobrazić sobie telewizję bez Katarzyny Dowbor. Mimo to, zaledwie cztery lata temu istniała możliwość, że widzowie już nigdy nie będą mogli cieszyć się jej obecnością na ekranie.

Wszystko z powodu operacji, której przebieg mógł doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń strun głosowych, bez których dziennikarka nie mogłaby kontynuować swojej pracy.

Operacja Katarzyny Dowbor

Niewielu fanów "Naszego nowego domu" zdaje sobie sprawę z tego, że Katarzyna Dowbor od lat zmaga się z chorobą Gravesa-Basedowa. Schorzenie dotyczy tarczycy i jest uleczalne tylko w przypadku intensywnej opieki medycznej.

Cztery lata temu dziennikarka zdecydowała się na poważną operację. W przypadku, gdyby w czasie jej przebiegu doszło do niepożądanych efektów - przecięcia strun głosowych, jej życie zawodowe mogłoby legnąć w gruzach.

- To wiązałoby się z końcem mojej dziennikarskiej pracy. Mogła mi też zostać duża blizna na szyi. Musiałabym do końca życia nosić golfy albo biżuterię, która by ją zasłaniała - wyznała w rozmowie z "Na żywo" Katarzyna Dowbor.

Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze, a jak przyznaje sama gwiazda, jej stan uległ znacznej poprawie. Wciąż zażywa jednak leki i regularnie odwiedza lekarza.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: jastrzabpost.pl