Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Katarzyna Bosacka apeluje do klientów. "Bardzo łatwo się pomylić"
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 28.01.2023 21:38

Katarzyna Bosacka apeluje do klientów. "Bardzo łatwo się pomylić"

Katarzyna Bosacka i sklep
wikimedia.org/#WybieramEuropę, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Katarzyna Bosacka wystosowała apel do klientów popularnych sieci dyskontowych, by zwracali szczególną uwagę na zabiegi stosowane przez producentów produktów dostępnych na półkach. Dziennikarka zwróciła szczególną uwagę na proceder downsizingu, który uderza w interesy kupujących.

Katarzyna Bosacka apeluje ws. downsizingu

Panująca na sklepowych półkach inflacja zmusiła producentów żywności do stosowania najróżniejszych zabiegów, mających na celu utrzymanie obrotów na podobnym poziomie bez utraty zaufania klientów.

Jednym z popularnych forteli, po który chętnie sięgnęli w dobie wysokich cen producenci jest instrument downsizingu. Polega on na utrzymaniu starej ceny produktu przy jednoczesnym obniżeniu jego gramatury. I choć niejeden czujny klient nie daje się nabierać na ten proceder, to jak przestrzega Katarzyna Bosacka, która wie co je i wie co gotuje, coraz więcej konsumentów wpada w czyhające naniego sklepowe pułapki.

- Gdy kiedyś przychodziliśmy do sklepu, to nasz konsumencki zmysł był spokojny, kiedy kupowaliśmy masło, bo wiedzieliśmy, że ono może mieć w kostce 250, zwykle 200 gramów - mówiła w rozmowie z portalem o2 Katarzyna Bosacka.

- W tej chwili mamy masła, które mają 180 albo 170 gramów, a nawet ostatnio widziałam masło, które jest niby wielkości standardowej, ale ma tylko 100 gramów, bo jest po prostu cieńsze - tłumaczyła dziennikarka.

Zjawisko to w dobie szalejącej w sklepach inflacji stało się wygodnym fortelem dla producentów, którzy wykorzystują zwodniczość ludzkich zmysłów i zostawiając starą cenę produktu, zmniejszają jego gramaturę, wywołując u klienta zgodne poczucie nabywania tego samego produktu co zawsze.

Jak podkreślała propagatorka zdrowego stylu prowadzenia swojego życia, bardzo często na metodę downsizingu nabierają się klienci, którzy decydują się na zakupy będąc zmęczonym lub głodnym.

- W momencie, kiedy przychodzimy na zakupy zmęczeni, głodni, po pracy, a jeszcze w dodatku z dziećmi, nie zwracamy na to uwagi, bardzo łatwo się pomylić - zwracała uwagę dziennikarka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!