Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Karolina Małysz nie poszła w ślady ojca, spełnia się w zupełnie innej branży. Wiemy, czym się zajmuje
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 28.11.2023 18:12

Karolina Małysz nie poszła w ślady ojca, spełnia się w zupełnie innej branży. Wiemy, czym się zajmuje

Adam Małysz z rodziną
KAPiF;Karolina Małysz nie poszła w ślady ojca, spełnia się w zupełnie innej branży

Kiedy pomyślisz o Adamie Małyszu, zapewne pierwsze, co przychodzi Ci to głowy, to sporty zimowe i skoki narciarskie. Czy tak samo się stanie, gdy widzisz obraz jego córki? Okazuje się, że Karolina Małysz-Czyż nie poszła w ślady znanego ojca i wybrała zupełnie inną ścieżkę zawodową. Czym zajmuje się jedyna latorośl polskiego sportowca?

Adam Małysz - legenda polskiego narciarstwa

Adam Małysz to postać, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Niemal wszyscy rodacy przed laty z zapartych tchem śledzili jego poczynania na skoczniach narciarskich. Jego dorobek sportowy jest zdumiewający, jest zdobywcą wielu złotych medali, Pucharów Świata i rekordów skoczni. Wielu rodaków traktuje go jako “dumę narodową”.

Choć swoją karierę skoczka zakończył po sezonie 2010/2011, nie zamierzał zrezygnować ze sportu, a jego sercem zawładnęła inna pasja, a mianowicie rajdy samochodowe. Zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski, kilkukrotnie brał też udział w Rajdzie Dakar.

Córka Adama Małysza po uderzającej przemianie. Internauci zaniemówili. "Kobieca i subtelna"

Karolina Małysz-Czyż stroni od medialnego życia

Karolina jest jedynym dzieckiem Izabeli i Adama Małyszów. Przyszła na świat, gdy skoczek miał 20 lat. Jego córkę widzowie mieli okazję poznać jako jeszcze małą dziewczynkę, gdy podczas zawodów z zaciekawieniem i zaangażowaniem wspierała swojego zdolnego tatę, poprzez kibicowanie. A jak wspomina czas, kiedy Polskę opanowała “małyszomania”?

To, że wszyscy nas zaczepiają, było dla mnie często bardzo ciężkie. Starałam się chować za mamę czy tatę, żeby tylko mnie nie widzieli. Po jakimś czasie, gdy już troszkę byłam większa, gdy miałam ok. 5-6 lat, zdałam sobie sprawę, że mój tata jest kimś wielkim i zna i kocha go cała Polska - opowiedziała w “Dzień Dobry TVN”.

Mimo tego, że pochodzi z rodziny, którą od lat interesowały się media, ona raczej stroni od blasku fleszy, ciesząc się spokojnym życiem u boku męża, Kamila, za którego wyszła w 2021 roku. Karolina Małysz-Czyż chętnie oddaje się podróżowaniu, a swoimi wojażami chwali się w social mediach. 

Córka Adama Małysza nie poszła w jego ślady

Karolina Małysz-Czyż początkowo podjęła naukę na kierunku Migracje międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych. Choć zrobiła licencjat, to ostatecznie studia magisterskie ukończyła na zupełnie innym kierunku, a mianowicie Media społecznościowe w zarządzaniu na wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Mimo że nie poszła w ślady swojego sławnego ojca i swojej przyszłości nie związała ze sportem, to jednak jej praca magisterska nieco inspirowana była Adamem Małyszem. Brzmiała: “Wpływ sponsoringu sportowego na realizację celów zawodowych i osobistych profesjonalnych sportowców na przykładzie marki Red Bull”. Ewidentną inspiracją do napisania takiej pracy mogła być współpraca legendarnego polskiego skoczka z wyżej wymienioną firmą, która była jego sponsorem.

Cały czas pracuję w zawodzie, zajmuję się prowadzeniem kont social mediowych, a przez jakiś czas pracowałam również jako influencer marketingu. Chciałabym teraz w tym kierunku poszerzyć swoje kompetencje - mówiła Karolina Małysz-Czyż w rozmowie z WP SportoweFakty.

Źródło: WP Sportowe Fakty, Dzień Dobry TVN