Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tuż przed pogrzebem królowej Karol III wydał specjalne oświadczenie. "Moja żona i ja byliśmy głęboko poruszeni"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.09.2022 11:19

Tuż przed pogrzebem królowej Karol III wydał specjalne oświadczenie. "Moja żona i ja byliśmy głęboko poruszeni"

karol III
Henry Nicholls-Reuters/POOL supplied by Splash News / SplashNews

Karol III wydał specjalne oświadczenie, w którym zwrócił się do wszystkich osób, które okazały mu wsparcie i współczucie w związku ze śmiercią Elżbiety II. Podziękował wszystkim, którzy w tym czasie pochylili się nad nim i jego własną żałobą.

Królowa zmarła 8 września i od tego czasu było wyraźnie widać, że Karol przeżywał trudne chwile. Choć relacja z jego matką z pewnością nie należała do idealnych, byli ze sobą bardzo związani.

Karol III wydał specjalne oświadczenie. Postanowił podziękować, piękne słowa

Karol III w ostatnich dniach wydawał się przytłoczony nie tylko swoją nową rolą, ale przede wszystkim śmiercią matki. Z wielu stron świata spływały do niego kondolencje i wyrazy współczucia, przeprowadził też wiele rozmów, w których otrzymał niezbędne wsparcie.

Teraz postanowił za to podziękować i wystosował oświadczenie, w którym pochylał się nad kwestiami związanymi z właśnie z tą pomocą. Był bardzo wzruszony.

- W ciągu ostatnich dziesięciu dni, moja żona i ja byliśmy tak głęboko poruszeni wieloma kondolencjami i wsparciem, które otrzymaliśmy z tego kraju i z całego świata. W Londynie, Edynburgu, Hillsborough i Cardiff byliśmy w niezmierzony sposób poruszeni tymi wszystkimi, którzy zadali sobie trud, aby przyjść i złożyć wyrazy szacunku dla trwającej przez całe życie służby mojej drogiej matki, zmarłej królowej - przekazał.

- W czasie, gdy wszyscy przygotowujemy się do ostatniego pożegnania, chciałem po prostu skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć dziękuję wszystkim tym niezliczonym osobom, które były takim wsparciem i pociechą dla mojej rodziny i mnie w tym czasie żałoby - podsumował.

Nabożeństwo pogrzebowe rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 12:00. Królowa zostanie pożegnana i pochowana wraz z księciem Filipem, który zmarł nieco ponad rok temu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Karol III