Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Karol III już pracuje, pokazano pierwsze zdjęcie. Jeden szczegół zmartwił Brytyjczyków, niepokoją się o zdrowie nowego króla
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 24.09.2022 17:50

Karol III już pracuje, pokazano pierwsze zdjęcie. Jeden szczegół zmartwił Brytyjczyków, niepokoją się o zdrowie nowego króla

karol III
AFP PHOTO / VICTORIA JONES / BUCKINGHAM PALACE

Karol III rozpoczął już swoją urzędniczą pracę jako król Wielkiej Brytanii. Pojawiły się pewne przesłanki wskazujące na to, że nie czuje się zbyt dobrze. Brytyjczycy i fani zaczęli drżeć o zdrowie nowego monarchy po zobaczeniu oficjalnego zdjęcia. Jeden szczegół przykuł ich uwagę.

Choć koronacji jeszcze nie było, Karol III został oficjalnie proklamowany przez Radę Akcesyjną. To oznacza, że powinien już zacząć wypełniać swoje obowiązki.

Karol III rozpoczął już pracę jako król. Zauważono jednak jeden niepokojący szczegół, Brytyjczycy martwią się o jego zdrowie

- Mówię do was dzisiaj z głębokim smutkiem. Gdziekolwiek mieszkasz w Wielkiej Brytanii – lub na całym świecie – postaram się służyć wam z lojalnością, szacunkiem i miłością. Uroczyście przyrzekam przestrzegać zasad konstytucyjnych w sercu naszego narodu. Moje życie oczywiście się zmieni, gdy podejmę nowe obowiązki. To także czas zmian dla mojej rodzin - przekazywał w swoim oświadczeniu Karol III.

Rzeczywiście, część obowiązków, która spadła na Karola i jego najbliższych będzie znacznie różniła się od tego, czego doświadczali oni na co dzień do śmierci Elżbiety II. Teraz nowy król przejął obowiązki po swojej matce.

Ostatnio opublikowane zostało jego zdjęcie, na którym wyraźnie widać, czym teraz zajmuje się świeżo upieczony monarcha. Sięgał na nim po dokumenty z tzw. Czerwonej Skrzynki, czyli miejsca składowania tajnych informacji przez kraje Wspólnoty Narodów.

Jeden mały szczegół przykuł jednak uwagę Brytyjczyków. Kiedy patrzyli na zdjęcie, widzieli na nim przede wszystkim człowieka niezwykle zmęczonego zarówno swoją rolą, jak i nałożonymi obowiązkami.

Wielu wskazywało na to, że Karol III wygląda, jakby był nie tylko niewyspany, ale również wyczerpany. Nic dziwnego - jest w takim wieku, w którym przejmowanie nowych obowiązków może okazać się trudne.

Przypomnijmy, że Karol III ma już 73 lata i dopiero dostał właściwą pracę, którą wcześniej zajmowała się jego matka. Awans w wieku emerytalnym może okazać się niezwykle trudnym zadaniem dla nowego monarchy. Wiele zależy jednak od wsparcia jego rodziny - jeśli to będzie silne, wówczas raczej nie ma się czego obawiać.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Karol III