Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Justyna Pochanke udzieliła mocnego wywiadu. Uderzyła w PiS oraz kościół. "Banda starych dziadów"

14 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Justyna Pochanke przez kilka lat była twarzą "Faktów", lecz ją również dotknęła plaga, jaka panuje nad głównymi prowadzącymi ten serwis informacyjny. W 2020 roku dziennikarka zaskoczyła producentów i wycofała się z życia publicznego, rezygnując również z angażu w TVN. Uznała jednak za stosowne, by z hukiem powrócić do mediów, na razie jedynie za sprawą wywiadu. Rozmowa dotyczyła Kościoła, kobiet i aborcji, a więc wzbudziła spore emocje wśród rodaków. Adresatom krytyki nie spodobają się jej słowa.

Justyna Pochanke: "Państwo ma obsesję na punkcie kobiet"

Za niecałe dziesięć złotych w każdym kiosku można kupić "Newsweeka", który na okładce zapowiada kontrowersyjną rozmowę z żurnalistką na tematy, które polaryzują społeczeństwo. Już z pierwszej strony możemy dowiedzieć się, co myśli na temat osób, które decydują w sprawie aborcji, a raczej jej permanentnego zakazywania.

- Banda starych dziadów, małych ajatollahów zgotowała kobietom piekło. Trzyma rękę na kobiecym gardle i brzuchu – rzekła w czasopiśmie, w którym nawiązała także do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego (za jej czasów zwanego w "Faktach" "Trybunałem PiS") ws. aborcji.

Na dowód jego niesłuszności przypomniała o dramatycznej historii ciężarnej kobiety z Pszczyny, która w wyniku nieodgadnionych i tchórzliwych działań lekarzy, którzy nie chcieli jej ratować, straciła życie na szpitalnym łóżku.

- Umarła jako ofiara tej strasznej ustawy. Czasami myślę, że powinniśmy urządzać miesięcznice w dniu jej śmierci. Przypominać władzy tę dziewczynę, która umarła na jej rękach. To mogła być moja albo twoja córka. Leżała w szpitalu, a obok stało pięciu Poncjuszów Piłatów, którzy umyli ręce. Umarła w imię ustawy napisanej przez czyścicieli cudzych sumień – surowo oceniła w "Newsweeku".

Justyna Pochanke chce zalegalizowania aborcji

50-latka jako gospodyni wieczornego wydania "Faktów" musiała być obiektywna, jednak teraz, gdy nie obowiązują jej już żadne umowy, wreszcie może mówić to, co myśli. Niezależna dziennikarka wyznała, że według niej koalicja opozycyjna po pokonaniu w wyborach Prawa i Sprawiedliwości powinna dopuścić całkowitą aborcję do 12. tygodnia ciąży.

- Mam pełne zaufanie do Polek, to nie są samice pożerające swoje młode. Każda kobieta wie, że aborcja to dramatyczna decyzja – oświadczyła, po czym dodała, że wymaga od polityków poświęcenia większej uwagi na edukację seksualną wśród dzieci, by wreszcie dogonić Zachód i zapewnić ją na odpowiednim poziomie, włączając w to tanią i szeroko dostępną antykoncepcję.

Justyna Pochanke o "płaczących zarodkach" i życiu poczętym

Justyna Pochanke podzieliła się także swoimi poglądami na temat instytucji Kościoła. Nie wspomniała jednak o tematach natury teologicznej, a skupiła się na hierarchach, którym wypomniała "flirtowanie z władzą".

- O Kościele mogę powiedzieć krótko: niech trzyma się z daleka od państwa, od prawa i od Polek – zaznaczyła i dodała, że uporczywego powtarzania tych samych argumentów z ich strony ma już "po dziurki w nosie". Zagroziła także, że wartym zgłębienia temat jest problem pedofilii w polskim Kościele.

- Mam już dosyć dyskusji o płaczących zarodkach i życiu poczętym. Dla Kościoła i polityków wiernych Kościołowi mam propozycję: zamiast zaglądania Polkom pod kołdrę, proszę zajrzeć pod sutanny. Tam jest się z czego rozliczać, jest z czego robić rachunek sumienia i to stamtąd dochodzi płacz dzieci, a nie od zarodków – skwitowała.

Zgadzacie się z poglądami Justyny Pochanke?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Newsweek

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor szczerze o Elżbiecie Romanowskiej w "Nasz nowy dom". Ma dla niej jedną radę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zaginiony aktor został znaleziony martwy. Kulisy jego śmierci są przerażające
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się nową sylwetką, a w sieci aż zagrzmiało. Uwagę fanów przykuła jedna rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]