Rozrywka.Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News/Roza Sobieszek

Nowa odmiana róży nosi imię Jolanty Kwaśniewskiej. Czym wyróżnia się ten kwiat?

19 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Jolanta Kwaśniewska i były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski odwiedzili gospodarstwo różane w Łopatkach pod Łaskiem. Cel wizyty był bardzo wyjątkowy, bowiem tam wyhodowana została nowa odmiana róży, która otrzymała imię Pierwszej Damy.

W sobotę (16 lipca 2022 r.) w Afloparku odbył się „II Obiad Charytatywny” organizowany przez Fundację My Kochamy Pabianice. To wydarzenie było wyjątkowe z kilku powodów. Przede wszystkim gośćmi honorowymi byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. To jednak nie koniec, podczas Obiadu Charytatywnego licytowane były przedmioty, a dochód z aukcji, darowizn i biletów wstępu przeznaczony zostanie na wsparcie narodu ukraińskiego. W tym roku zebrano ponad 260 tys. zł.

Róża imienia Jolanty Kwaśniewskiej

Łukasz Rojewski, Członek Klubu Hodowców przy Światowej Federacji Towarzystw Różanych wyhodował nową odmianę róży. Kwiat nazwany został podczas II Obiadu Charytatywnego imieniem Jolanty Kwaśniewskiej. Rojewski jest jednym z największych hodowców róż w regionie, więc to nie lada wyróżnienie dla Pierwszej Damy . Warto także dodać, że jest założycielem i pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Różanego.

Róża imienia Jolanty Kwaśniewskiej to krzew o kwiatach koloru pastelowego różu z pąsowym przebarwieniem. Hodowca podkreśla, że ta odmiana wyróżnia się "wyrafinowanym zapachem, który uwalania się według kaprysu, jego nuty są orientalne, zielono-drewniane i trudne do opisania".

Pierwsza Dama uroczyście "ochrzciła" nową odmianę róży polewając ją szampanem. Co ciekawe, Łukasz Rojewski wyhodował między także róże o imionach: Czesław Miłosz, Tadeusz Kościuszko czy Królowa Warszawy, która powstała dla Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wyjątkowe aukcje w trakcie Obiadu Charytatywnego

Podczas II Obiadu Charytatywnego w Pabianicach, licytowane były wyjątkowe przedmioty. Trzeba przyznać, że niektóre z nich osiągały naprawdę zawrotne kwoty, ale to doskonała wiadomość, w końcu pieniądze pójdą na wyjątkowy cel.

Jak donosi portal ŻyciePabianic.pl, pióro wieczne Aleksandra Kwaśniewskiego "poszło" za 80 tysięcy złotych, a egzemplarz Konstytucji z jego podpisem wylicytowano za 40 tysięcy zł. 20 tysięcy złotych dał Andrzej Furman za odmianę róży o imieniu Jolanta Kwaśniewska. Furman przekazał kwiat „nr 0” Pierwszej Damie.

Uroczysty obiad przygotował Wiesław Bober, mistrz kuchni restauracji Wzorcownia z Hotelu Fabryka Wełny. Z kolei czas umilił koncert w wykonaniu Kuby Badacha i Big-Bandu Fabryka Wełny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: ŻyciePabianic.pl/Roza Sobieszek - Facebook/Agora

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Córka Urszuli Dudziak miała ponad 5 promili, gdy trafiła do szpitala. Była naga i poturbowana
Czytaj więcej >

Gwiazdy

6-letni synek słynnego muzyka wypadł z 5. piętra. Trwa walka o jego życie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktorka "M jak miłość" czy "Czterech pancernych". Słynny syn potwierdził tragiczne wieści
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda opublikowała w sieci niepokojące nagranie. Gwiazda zdecydowała się na gorzkie wyznanie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jarosław Jakimowicz oburzony wywiadem Doroty Szelągowskiej. Obraził Kubę Wojewódzkiego
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Roksana Węgiel zaskoczyła fanów nowym teledyskiem. Pojawiła się w odważnych stylizacjach
Czytaj więcej >
Sandra Gozdur

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]