Rozrywka.Goniec.pl

Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Joanna Racewicz "zmiażdżyła" Jarosława Jakimowicza. „W pięty” poszło całej TVP

3 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Joanna Racewicz przez wiele lat była oddaną pracownicą Telewizji Polskiej. Prowadziła między innymi „Panoramę”, a jej dziennikarski warsztat mogliśmy również oglądać na kanale TVP Info. Jej dalsze zawodowe losy potoczyły się jednak już poza anteną publicznego nadawcy. W niedawnym wywiadzie postanowiła zrecenzować jedną ze wschodzących gwiazd telewizji Jacka Kurskiego – Jacka Jakimowicza. Co sądzi o kontrowersyjnych wypowiedziach byłego kolegi z redakcji?

Joanna Racewicz w TVP, TVN i Polsacie

Joanna Racewicz swoją dziennikarską przygodę w telewizji rozpoczęła od stażu w „Teleexpressie”. Dużo zawdzięcza Telewizji Polskiej, która przez lata angażowała ją w coraz poważniejsze projekty. Pochodząca z Zamościa żurnalistka postanowiła jednak kilka lat temu, zerwać współpracę z tym pracodawcą.

Po głośnym „rozstaniu” nie musiała długo czekać na zawodowe propozycje. Rozpoczęła pracę w TVN, jednak nie była to zbyt długa przygoda. Po nieudanej wojażach, podczas których znów wróciła na chwilę do TVP, znalazła stałe zatrudnienie w trzeciej największej stacji w Polsce. Od 2018 roku należy do zespołu Polsat News.

Jarosław Jakimowicz twarzą TVP Info

Jako, że przez długie lata była na liście płac nadawcy utrzymywanego przez wszystkich podatników, portal Plejada postanowił podpytać dziennikarkę o to, co myśli na temat jednej z najjaśniejszych gwiazd TVP Info . Mowa „oczywiście” o Jarosławie Jakimowiczu.

Gospodarz programu „W kontrze” ostatnimi czasy słynie z wulgarnych wypowiedzi w Internecie. Nie wiemy, co powoduje u niego tak wielką chęć zaistnienia w prasie bulwarowej, jednak to, co aktualnie robi, „woła o pomstę do nieba”.

Przebrzmiały aktor skierował niewybredne słowa do Pawła Deląga , którego „oskarżył” o skłonności homoseksualne. Ponadto zaatakował stającego w obronie Deląga Macieja Dowbora , a co nieco do powiedzenia miał również w stosunku do byłego prezydenta RP, Lecha Wałęsy . Nie wspominając o wiadomościach, jakie wysyłał do polityka związanego ze środowiskiem LGBT+, Krzysztofa Brejzy (przesłał mu dźwięczne pozdrowienie o treści: „Spie**alaj”).

Racewicz opiniuje Jakimowicza. Wspomina o TVP

Joanna Racewicz nie była delikatna i, chociaż doceniła wkład w rozwój swojej kariery, powiedziała to, co sądzi oratorskich popisach aktora, który teraz jest (tak jak ona przed laty) pracownikiem TVP.

- Telewizja Polska to mój dawny dom, to mój matecznik, to miejsce, w którym nauczyłam się zawodu. Bardzo wiele wypowiedzi, zjawisk, rzeczy, osób nie powinno w ogóle przekraczać progów tego budynku – mówiła w wywiadzie dla Plejady.

Wdowa po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej Pawle Janeczku została spytana także o to, czy byłaby skłonna zasiąść za stołem programu „W kontrze” w towarzystwie Jakimowicza. Ostatnio tego wątpliwego zaszczytu dostąpiła jej koleżanka po fachu, Anna Popek.

- Nie, nie. W żadnym wypadku – odparła niezwykle zdecydowanie.

Aktualna dziennikarka Polsatu była stanowcza, czego nie można powiedzieć o Monice Richardson-Malcolm-Zamachowskie j z domu Pietkiewicz, która o wiele łagodniej oceniła oratorskie osiągnięcia gwiazdy filmu „Młode wilki”, którymi raczy on widzów informacyjnego kanału TVP.

- Nie wiem, co Jareczek palnął tym razem. On lubi tak powiedzieć mocniej. Ja go lubię, znam go bardzo długo. (…). Ostatnie dokonania na szczęście pozostają dla mnie kompletną tajemnicą — asekuracyjnie stwierdziła, była prowadząca „Europa da się lubić” w Plejadzie.

A Wy co sądzicie o ostatnich wypowiedziach blondwłosego eksperta TVP?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post, Plejada, Goniec

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Niecodzienna wpadka Marcina Prokopa. Dorota Wellman nie mogła powstrzymać śmiechu
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu
Czytaj więcej >

Telewizja

Zacznie się już dziś o 20. Miliony Polaków usiądą przed telewizorami, same hity
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP
Czytaj więcej >

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Robert nie odpuszcza, ujawnił, kto stoi za rozpadem związku z Zuzią
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]