Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Jesienna ramówka TVP. Jakie nowości zobaczymy na Jedynce i Dwójce?
Sandra Gozdur
Sandra Gozdur 27.07.2022 08:51

Jesienna ramówka TVP. Jakie nowości zobaczymy na Jedynce i Dwójce?

TVP EA
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jesień w TVP zapowiada się bardzo ciekawie. Widzowie mogą spodziewać się nie tylko kilku nowości, ale również powrotu znanych i lubianych programów. Z pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Jak prezentuje się jesienna ramówka w TVP?

Nowa ramówka TVP ruszy z początkiem września i jak zapowiadają włodarze stacji, nie zabraknie w niej nowości. W tym samym czasie wystartuje TVN, natomiast Polsat wyprzedzi konkurencję o parę dni - pierwsze premierowe programy i seriale pokaże już 29 sierpnia.

Jesienna ramówka TVP - nowy serial

Jednym z największych hitów najnowszej ramówki TVP ma być serial "Korona królów. Jagiellonowie". Kontynuacja "Korony królów" trafi na ekrany jednak dopiero zimą, więc widzowie jeszcze przez kilka miesięcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W główną rolę - króla Władysława Jagiełły - wcieli się Sebastian Skoczeń, a w rolę Anny Cylejskiej - Milena Staszuk. W obsadzie znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Radosław Pazura i Jacek Kopczyński. Produkcja będzie przedstawiać dzieje Jagiellonów, a akcja rozpocznie się w 1399 roku. Widzowie zobaczą m.in. bitwę pod Grunwaldem, która - jak informuje TVP - „zostanie pokazana w sposób widowiskowy”.

Jesienna ramówka TVP - muzyczne powroty

Jesienią w TVP2 pojawi się reaktywowany program rozrywkowy - "Tak to leciało", który Dwójka pokazywała już w latach 2008-2012. Teraz muzyczne show będzie można oglądać w każdą niedzielę, o 16.15. Tym razem w tej roli prowadzących pojawią się Kajra i Sławomir. Z kolei zawodnikom akompaniować będzie zespół muzyczny Marcina Urbana. Dla przypomnienia: formuła programu opiera się na odgadywaniu brakujących słów znanych i lubianych piosenek.

Ponadto, na antenę powraca „The Voice of Poland”, który emitowany będzie w Dwójce w sobotnie wieczory. W kolejnej edycji muzycznego show w fotelu jurora ponownie zobaczymy Justynę Steczkowską. Z jurorskim stołkiem na pewno pożegna się za to Sylwia Grzeszczak i Edyta Górniak.

Nie zabraknie również kolejnych odcinków "Szansy na sukces" z nowym prowadzącym, podczas których wyłoniony zostanie reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2022 w Erywaniu. Dla najmłodszych skierowana będzie także druga edycja talent-show "You Can Dance. Nowa Generacja". Tym razem show poprowadzi Edyta Herbuś, a w fotelu jurorskim zobaczymy m.in. Katarzynę Cichopek.

Jesienna ramówka TVP - znane i lubiane formaty

W niedziele po wieczornym wydaniu "Wiadomości" pojawi się piąty sezon serialu historycznego "Wojenne dziewczyny". Na ekranach zobaczymy m.in. Aleksandrę Pisulę, Vanessę Aleksander, Maję Szopę, Mateusza Rzeźniczaka, Michała Czerneckiego i Danutę Stenkę. Natomiast co niedzielę w Jedynce pojawi się dziewiąta odsłona programu "Rolnik szuka żony" prowadzonego przez Martę Manowską. W dni powszednie widzowie będą mogli oglądać premierowe odcinki hitowych seriali. Na ekrany powrócą bowiem bohaterowie z "M jak miłość", "Barw szczęścia", "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "Klanu", "Leśniczówki", czy "Ojca Mateusza". Dodatkowo Telewizja Polska już jesienią wyemituje nowe odcinki znanych i lubianych teleturniejów: "Koło fortuny", "Jaka to melodia", "Jeden z dziesięciu", "Va Banque", "Postaw na milion" oraz "Familiadę"

Nie zabraknie także programów publicystycznych i reporterskich: "Magazyn Ekspresu Reporterów", "Sprawa dla reportera" oraz "Alarm!". Co więcej, w każdy poniedziałek w TVP1 pojawią się spektakle Teatru Telewizji. Fani sportu również będą zadowoleni - w listopadzie i grudniu TVP1, TVP2, TVP Sport oraz specjalnie uruchomiony kanał TVP 4K pokażą wszystkie mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi: TVP TVP1 TVP2