Rozrywka.Goniec.pl

KAPiF

Jerzy Połomski zmarł pół roku temu, a nadal nie ma nagrobka. Wyciekły sensacyjne wieści

27 Marca 2023

Autor tekstu:

Weronika Uszakiewicz

Jerzy Połomski odszedł 14 listopada 2022 roku w wieku 89 lat. Na jego grobie niebawem stanie pomnik. Choć jego projekt nie został jak dotąd upubliczniony, opiekunka artysty zdradziła, jak będzie wyglądał.

Jerzy Połomski nie żyje

14 listopada 2022 roku w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej zmarł legendarny polski wokalista Jerzy Połomski. Artysta trafił do placówki w wyniku infekcji po złamaniu kości biodrowej, do którego doszło miesiąc przed jego śmiercią. 

Ostatnie miesiące życia Jerzy Połomski spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Wymagał on bowiem całodobowej opieki. Decyzję o umieszczeniu mężczyzny w ośrodku podjęła jego menedżerka i opiekunka prawna, Violetta Lewandowska. 
W rozmowie z "Faktem" Violetta Lewandowska wyznała, że Jerzy Połomski jeszcze za życia zaplanował, jak ma wyglądać jego nagrobek.

- Kiedy był pogrzeb siostry Jerzego, przespacerowaliśmy się alejkami po Powązkach. Zapytałam go delikatnie, jakie podobają mu się nagrobki, powiedział, że klasyczne. Nie lubił udziwniania, więc taki będzie miał grób, klasyczny. Zostały już podpisane umowy na wykonanie pomnika, bo projekt jest już też zatwierdzony. Trwało to tak długo, bo trwały konsultacje, także z jedną osobą ze Skolimowa. Nie chciałam decydować sama, skonsultowałam się z osobami, które mają gust - wyznała.

ślub

Teściowa za wszelką cenę chciała zniszczyć jej ślub. Niemożliwe, co zaproponowała

CZYTAJ DALEJ

Jerzy Połomski spoczął na warszawskich Powązkach

Pogrzeb Jerzego Połomskiego odbył się 23 listopada 2022 roku. Wokalista został pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Starych Powązkach. Tak miejsce jego spoczynku wyglądało kilka dni po pogrzebie.

Image_20230327_171939_699.jpeg
Goniec.pl
Image_20230327_171939_538.jpeg
Goniec.pl

Wkrótce stanie tam pomnik, który za życia zaakceptował sam Połomski. Jego instalacja będzie jednak możliwa dopiero po pół roku od pogrzebu. Zakłady kamieniarskie zalecają bowiem, by odczekać kilka miesięcy, by ziemia zdążyła odpowiednio się ułożyć. Opiekunka artysty zapewnia, że montaż pomnika odbędzie się najpóźniej do czerwca bieżącego roku.

- Będę obecna przy montowaniu tej grubej, podwójnej szyby ze szkła. Na niej będzie profil Jerzego oraz mikrofon. Zdecydowaliśmy, że szyba będzie jednak ciemna, a to dlatego, że będzie się lepiej prezentowała na tle muru. Jasna nie byłaby tak widoczna. Przy tej szybie będą też dwa stopnie symbolizujące schody, po których Jerzy wbiegał na estradę - wyznała Violetta Lewandowska.
 

Niebawem na grobie Połomskiego stanie pomnik

Projekt pomnika, który już za  kilka miesięcy ma stanąć na grobie Jerzego Połomskiego, jest utrzymany w ścisłej tajemnicy. Firma zajmująca się realizacją zlecenia nie chce udostępnić go mediom. Lewandowska zapewnia jednak, że grób piosenkarza będzie prezentował się wyjątkowo gustownie.

- Jerzy zasłużył sobie na piękny pogrzeb i na piękny nagrobek. Miał dobry gust i wierzę, że jemu taki nagrobek by się podobał. To połączenie sztuki nowoczesnej z klasyką, a Jerzy uwielbiał nowe prądy w sztuce. Miał otwarty umysł i uwielbiał nowinki - powiedziała.

meble PRL

Te meble z PRL można sprzedać za niemałą fortunę. Sprawdź, czy któryś z nich masz w swoim domu

CZYTAJ DALEJ
ksiądz

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Jerzy PołomskiNie żyje

Podobne artykuły

Gwiazdy

Edyta Golec dodała wyjątkowe nagranie. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Po wpisie Roksany Węgiel o zaręczynach w sieci rozpętała się burza. Fani robią jedną rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jonanna Koroniewska opublikowała poruszający post. Tak nazwała Katarzynę Dowbor
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Łukasz Golec zdradził tajemnicę brata. Wszystko się wydało na oczach widzów Polsatu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Sara James szczerze o relacji z mamą. Z ust młodej gwiazdy padły wymowne słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Wiśniewski wystąpił z córką i zachwycił całą Polskę. Gwiazdor zrobił "wejście smoka"
Czytaj więcej >
Weronika Uszakiewicz

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]