Rozrywka.Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Jacek Kurski zabrał głos w sprawie wyników Eurowizji 2022. Pominął zwycięzców, mówił o TVP

15 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Jacek Kurski zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym skomentował wyniki tegorocznej Eurowizji. Tradycyjnie pochwalił się również oglądalnością muzycznego widowiska.

We wpisie prezesa TVP zabrakło gratulacji dla zwycięzców konkursu, których zachęcał w ostatnim czasie do głosowania na polskiego reprezentanta.

Krystian Ochman poza pierwszą dziesiątką

Choć emocje po sobotnich koncertach jeszcze nie opadły, Eurowizja 2022 jest już oficjalnie historią. Wielkim zwycięzcą okazał się być ukraiński zespół Kalush Orchestra, skutecznie łączący w swojej twórczości folk i hip-hop.

Widzowie oraz jury pokochali pełną energii "Stefanię", która już od kilku dni była faworytem w zestawieniach bukmacherów. Przewidywano również, że Krystian Ochman z pewnością zakwalifikuje się do pierwszej dziesiątki rankingu.

Niestety, stało się inaczej, a polski piosenkarz wraz z utworem "River" uplasował się ostatecznie dopiero na 12. pozycji. W nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych cieszył się osiągnięciem , uznając je za dobry wynik.

Gratulacje za pośrednictwem Twittera Krystianowi Ochmanowi zdążył już złożyć Jacek Kurski. Prezes TVP zaznaczył, że to największy sukces Polski na Eurowizji od lat.

Jacek Kurski zabiera głos

- Krystian Ochman z wielką klasą reprezentował Polskę na 66. Eurowizji. Zajął przyzwoite, najwyższe od lat miejsce - ocenił Jacek Kurski.

Prezes TVP podzielił się również informacją o oglądalności show w Turynie. Prezes TVP przedstawił dane z pomiarów oglądalności kanałów telewizyjnych metodą MOR. Wynika z niej, że występ Polaka obejrzało 5,42 mln widzów.

- Gratuluję Krystianowi i świetnej ekipie TVP. Dziękuję Widzom i dziennikarzom za wsparcie Krystiana - napisał na swoim Twitterze Jacek Kurski.

Niestety, w jego wpisie zabrakło jakichkolwiek wyrazów uznania dla zwycięzców tegorocznego konkursu. Warto podkreślić, że sam jeszcze niedawno wzywał Ukraińców do głosowania na polskiego wokalistę .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Poruszające sceny w "Dzień dobry TVN". Agnieszka Dygant na wizji nagle zalała się łzami
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grażyna Szapołowska dodała nowe zdjęcie w stroju kąpielowym. Fani nie mogą wyjść z zachwytu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Lewandowska pochwaliła się w sieci nowym tatuażem. Zaskakująca inspiracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel dodał zdjęcie z ukochaną i się zaczęło. Fani od razu oszaleli na jej punkcie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kinga Rusin się nie hamowała, zadrwiła z polskich piłkarzy. Niektórym pójdzie w pięty
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Roksana Węgiel jednoznacznie wypowiedziała się o aborcji. Padły wyjątkowe słowa
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]