Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Internauta zadał pytanie odnośnie kremacji ciał. Znany ksiądz z TikToka postanowił odpowiedzieć
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 25.09.2023 13:38

Internauta zadał pytanie odnośnie kremacji ciał. Znany ksiądz z TikToka postanowił odpowiedzieć

ksiądz Sebastian Picur
fot. TikTok @ks.sebastianpicur

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najbardziej popularnych duchownych w całym Internecie. Na jego profilu na TikToku na bieżąco publikuje krótkie filmiki, na których odpowiada na różne pytania swoich obserwatorów. Ostatnio jednego z nich zainteresował temat kremacji ciał. Znany duchowny postanowił odpowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości internauty.

Ksiądz Sebastian Picur aktywnie działa na TikToku

Sebastian Picur jest katolickim księdzem, który jest wikariuszem w Sanktuarium św. Jana Pawła w Krośnie. Jakiś czas temu wydał także swoją książkę pod tytułem “Holy Game”. Duchowny prowadzi także konto na TikToku, które cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Aktualnie jego profil obserwuje aż 726 tysięcy osób. Ksiądz Sebastian modli się z wiernymi, śpiewa z nimi pieśni kościelne oraz odpowiada na nurtujące ich pytania.

Znany architekt odnowił dom Jerzego Połomskiego. "W tym domu nie ma drzwi, są same okna"

Jeden z internautów zapytał duchownego o kremację ciał

Jeden z internautów ostatnio zadał pytanie, które dotyczyło kremacji ciał. - Jak będzie z tymi, którzy są skremowani? - dopytywał na TikToku. Chodziło mu dokładnie o życie wieczne oraz zmartwychwstanie ciał. Ksiądz Sebastian Picur niemal od razu postanowił na nie odpowiedzieć i nagrał w tym celu specjalny filmik, który wrzucił na swoje konto na popularniej platformie. 

Ksiądz z TikToka odpowiada na pytanie dotyczące kremacji ciał

- Pewną odpowiedź znajdujemy u proroka Ezechiela. "I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha". Ez 37 - napisał duchowny, cytując Stary Testament. Wideo cieszy się sporą popularnością wśród internautów. Zostało wyświetlone już 44 tysiące razy i zdobyło ponad 900 polubień. Obserwatorzy w komentarzach licznie wyrażali swoje zdanie na ten temat. - Dużą ma ksiądz cierpliwość do niektórych kpiarzy... Akurat kwestia kremacji ciekawa...; - Każdy jest prochem po śmierci, ale Bóg ma go w pamięci. Będzie zmartwychwstanie - piszą internauci.