Rozrywka.Goniec.pl

CZESIEK POWAGA/East News

Krystyna Loska przez lata była gwiazdą TVP. Dziś prezenterka nie może się pochwalić wysoką emeryturą

11 Lipca 2022

Autor tekstu:

Alicja

Krystyna Loska to jedna z największych gwiazd polskiej telewizji, która kilka dekad spędziła na ekranach telewizorów. Teraz od kilku lat przebywa na emeryturze, której kwota wielu może zdziwić.

Zawrotna kariera Krystyny Loski

Krystyna Loska to osobowość, której młodsze pokolenie może nie kojarzyć. Jest to jedna z największych gwiazd polskiej telewizji, która wsławiła się wieloletnią pracą jako prezenterka. Na ekranach naszych telewizorów pojawiała się przez ponad 3 dekady.

Początkowo planowała zostać aktorką - było to jej wielkie marzenie jeszcze w latach dziecięcych. W młodości uczęszczała na kursy przygotowujące do szkoły aktorskiej, które były prowadzone przez Gustawa Holoubka. Po nich rozpoczęła naukę w Krakowskiej Szkole Teatralnej. Na drugim roku jednak musiała odejść ze względu na ciążę, jednak po narodzinach wróciła i ukończyła szkołę.

Następnie postanowiła spróbować swoich sił w radiu. W latach 60 podjęła współpracę z radiem w Katowicach, gdzie prowadziła własną audycję "To idzie młodość", która przyniosła jej pierwszą, niemałą popularność. Potem za namową znajomego ze studiów postanowiła spróbować swoich sił w raczkującej jeszcze wówczas telewizji.

Była przez lata związana z TVP , w czasach gdy praca w tej telewizji publicznej jeszcze nie była takim wstydem jak dziś. Pierwszy raz pojawiła się w lokalnym oddziale TVP w Katowicach, gdzie zapowiadała filmy. Potem stopniowo jej kariera się rozwijała, aż została oficjalną prezenterką Telewizji Polskiej. Pracowała tam przez 33 lata, zdecydowała się odejść na emeryturę dopiero w 1995 roku.

Krystyna Loska na emeryturze

Po odejściu z Telewizji Polskiej Krystyna Loska nie zniknęła jednak całkowicie ze sceny. Jeszcze przez kilka lat trwała jej kariera estradowa, słynna prezenterka pojawiała się na scenach rozmaitych wydarzeń jako prowadząca eventy i dobrze się w tym sprawdzała.

Trzeba przyznać, że jej kariera jest naprawdę imponująca - zdobyła bardzo pożądaną pracę, stała się rozpoznawalna w całym kraju. Zapewne niejedna osoba w Polsce zazdrości jej takich sukcesów, lecz rzeczywistość nie zawsze jest zgodna z naszymi wyobrażeniami opartymi na tym, co widzimy w telewizji.

Na emeryturze jej życie wcale nie wygląda tak kolorowo. Choć ma za sobą dekady przepracowane w najdroższej telewizji w kraju, to jej lata odpoczynku wcale nie opływają w luksusach. Niedawno w wywiadzie z "Super Expressem" przyznała się jaką emeryturę dostaje.

Ta kwota może was nieźle zaskoczyć. Loska przyznała, że miesięcznie od państwa dostaje "tysiąc coś". Zakładając, że dziennikarka otrzymuje emeryturę w wysokości 1,5 tysiąca, można się złapać za głowę. Taka kwota w obecnych czasach nie jest nawet skromna, ale na skraju ubóstwa. Wiedzieliście, że TVP tak traktuje swoje największe gwiazdy?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Zdumiewające sceny w "Dzień dobry TVN". Doszło do spięcia prowadzących, widzowie byli zdziwieni
Czytaj więcej >

Telewizja

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Telewizja

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor m.in. "Na Wspólnej" miał tylko 38 lat
Czytaj więcej >

Telewizja

Oburzające wyznanie Roksany Węgiel. Gwiazda opowiedziała, jak traktowali ją mężczyźni
Czytaj więcej >

Telewizja

"The Voice Kids". Uczestniczka wróciła po latach do programu. Przez udział w nim doświadczyła przemocy
Czytaj więcej >

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >
Alicja

Posiadam doświadczenie w wielu redakcjach - od Świata Gwiazd po Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Jestem studentką scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, a pisanie jest jedną z moich największych pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]