Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ida Nowakowska stanęła w obronie Jana Pawła II. Gwiazda TVP podjęła zdecydowane kroki
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 09.03.2023 08:39

Ida Nowakowska stanęła w obronie Jana Pawła II. Gwiazda TVP podjęła zdecydowane kroki

Ida Nowakowska
KAPIF

Ida Nowakowska nigdy nie kryła się ze swoją religijnością i właśnie dołączyła do grona gwiazd, które postanowiły zareagować na wstrząsający reportaż z cyklu "Bielmo" Marcina Gutowskiego. Gwiazda TVP zamieściła w sieci wymowny post, stając w obronie Jana Pawła II.

Ida Nowakowska zareagowała na głośny dokument Marcina Gutowskiego

Przypomnijmy, że materiał zatytułowany "Franciszkańska 3" traktował o księżach pedofilach, których Karol Wojtyła miał kryć, będąc metropolitą krakowskim. Przyszły papież Jan Paweł II miał być świadom występków swoich podopiecznych i nie tylko nie reagować ich sprawie, ale również tuszować ich winy.

Dziennikarz w swoim materiale po blisko 20 latach od śmierci Karola Wojtyły zgromadził materiały mające świadczyć o tym, że przyszły papież Polak zdawał sobie sprawę z nadużyć seksualnych, których dopuszczali się wybrani księża.

Poważne zmiany w Biedronce, zacznie się już za chwilę. Klienci muszą o tym wiedzieć

Prowadząca "Pytanie na śniadanie" wielokrotnie mówiła o swojej wierze

Ida Nowakowska związana jest od kilku lat z telewizją publiczną i nigdy nie kryła, że jest osobą silnie wierzącą. Prezenterka prowadząca "Pytanie na śniadanie" wielokrotnie wspominała o tym w licznych wywiadach.

- Bardzo świadomie podchodzę do mojej wiary i chrzest jest czymś niezwykle ważnym w Kościele katolickim. Dla nas był to przepiękny dzień. Dla mnie to był bardzo ważny dzień. My ochrzciliśmy naszego synka tutaj w Warszawie, w kościele, w którym ja byłam chrzczona [...]. Dla nas był to pewnie taki najważniejszy dotychczasowy dzień w życiu Maksa, ale nie mi oceniać innych ludzi. Ja wiem, za czym ja stoję i jestem temu wierna, ponieważ w ten sposób zostałam też wychowana - powiedziała w rozmowie z portalem Pomponik.pl.

Ze względu na religijność gwiazdy, nie dziwi, że postanowiła zabrać głos w sprawie głośnego reportażu o Janie Pawle II. Pomimo ewidentnych dowodów winy Karola Wojtyły, który później został papieżem, Ida Nowakowska stanęła w jego obronie.

Przypomnijmy, że autor reportażu stawia też tezę, że Jan Paweł II mógł uczestniczyć w tuszowaniu przestępstw księży pedofilów, czego dowodzić mają archiwalne dokumenty i zeznania ofiar kapłanów.

Ida Nowakowska stanęła w obronie Jana Pawła II

W sprawie kontrowersyjnego reportażu głos zabierają kolejne gwiazdy, politycy i naukowcy, którzy zwykle opowiadają się po stronie jednego z dwóch obozów. Jedni bronią dobrego imienia papieża, natomiast drudzy są zdania, że trzeba zweryfikować fakty na jego temat i raz na zawsze skończyć z "kultem Jana Pawła II".

Do grona gwiazd, które postanowiły zareagować, dołączyła Ida Nowakowska. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" w obliczu doniesień o papieżu Polaku wybrała się razem z synem do kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II zapaliła świecę. Taki gest prezenterki jednoznacznie wskazuje na jej poparcie dla obrońców dobrego imienia polskiego świętego. 

Gwiazda opublikowała w sieci zdjęcie zapalonej świecy i dołączyła w jego opisie słynne słowa Jana Pawła II.

- "Nie lękajcie się", "Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi ... tej ziemi!" - napisała prezenterka "Pytania na śniadanie".

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Źródło: Pomponik.pl