Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Grób gwiazdora "Znachora" jest w opłakanym stanie, mogiła została kompletnie zdewastowana. Wyjątkowo przykry widok
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.04.2023 10:07

Grób gwiazdora "Znachora" jest w opłakanym stanie, mogiła została kompletnie zdewastowana. Wyjątkowo przykry widok

cmentarz
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Okropny widok na grobie gwiazdora, który wystąpił m.in. w filmie "Znachor". Stanisław Woliński to jedna z najbardziej prominentnych postaci kina lat 30. i 40. XX wieku - był zarówno aktorem, jak i śpiewakiem. Jego grób został doszczętnie zniszczony.

Zdewastowano grób gwiazdora znanego z filmu "Znachor"

Film “Znachor” to jeden z najpopularniejszych polskich dzieł ekranu. Na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza powstały co najmniej dwie produkcje, a w procesie twórczym znajduje się również trzecia, najnowsza wersja. 

Pierwszy “Znachor” został nakręcony w 1937 roku i stał się wielkim hitem. Wystąpił w nim wówczas Stanisław Woliński, wkrótce jeden z najbardziej znanych warszawskich aktorów i śpiewaków lat 40. w Polsce. Wydawało się, że po śmierci nie może go spotkać już nic przykrego, tymczasem jego grób został zniszczony.

Pilny apel ws. 8-letniego Kamila z Częstochowy. "Zwracamy się z błaganiem o pomoc"

Stanisław Woliński nie może nawet odpocząć we własnym grobie

Stanisław Woliński w teraźniejszości nie mógł sobie narobić zbyt wielu wrogów. Zmarł w 1968 roku i został pochowany na jednym z warszawskich cmentarzy. W takim wypadku trudno się spodziewać, by ktokolwiek z premedytacją chciał zniszczyć jego grób.

Tymczasem reporterzy serwisu Pomponik pokazali doszczętnie zniszczony nagrobek. Płyta jest całkowicie połamana. Kto mógłby chcieć zrobić coś takiego? Jak donoszą dziennikarze serwisu, nie doszło do dewastacji, a miejsce pochówku zostało zniszczone przypadkiem przez bardzo stary sąsiedni grób. Pod wpływem silnego wiatru tamten zawalił się, a jego fragmenty uderzyły i zniszczyły płytę Wolińskiego. Więcej informacji i zdjęć można znaleźć tutaj

stanisław woliński pomponik.png
zdjęcie z serwisu Pomponik.pl, artykuł można znaleźć pod linkiem: https://www.pomponik.pl/plotki/news-zdewastowany-grob-gwiazdora-filmu-bogurodzica-i-znachor-mogi,nId,6719267

Stanisław Woliński - kim był?

Urodził się jeszcze w XIX wieku, bo w 1892 roku w Sosnowcu. W tamtym czasie tereny dzisiejszego Zagłębia zajmowało imperium rosyjskie. W dwudziestoleciu międzywojennym Woliński postanowił zająć się aktorstwem i muzyką. 

Wystąpił m.in. w takich filmach jak “Znachor”, “Irena do domu”, "Cafe pod Minogą" czy “Bogurodzica”. Najczęściej grał jednak w warszawskim Teatrze Syrena. Zmarł w 1968 roku w Warszawie. 

Źródło: Pomponik

Tagi: Grób cmentarz