Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Grażyna Torbicka zdradziła prawdę o pracy w TVP. Padły gorzkie słowa
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 05.06.2023 22:44

Grażyna Torbicka zdradziła prawdę o pracy w TVP. Padły gorzkie słowa

Grażyna Torbicka
KAPIF

Grażyna Torbicka w najnowszym wywiadzie opowiedziała o kulisach swojego odejścia z Telewizji Polskiej. Znana z wyjątkowej klasy i elegancji dziennikarka uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła dość zaskakujące okoliczności swojego rozstania z publicznym nadawcą. Co powiedziała?

Grażyna Torbicka opowiedziała o rozstaniu z TVP

Grażyna Torbicka od lat należy do najpopularniejszych dziennikarek w kraju. Sukcesy w życiu zawodowym towarzyszyły również sukcesom w życiu prywatnym. Znana z klasy i elegancji dziennikarka nigdy nie była bohaterką medialnych skandali i od lat związana jest z Adamem Torbickim.

Grażyna Torbicka przez lata związana była z Telewizją Polską, a jej odejście z TVP było wielkim zaskoczeniem dla wielu widzów. Nic nie zapowiadało nagłego rozstania, dlatego od pewnego czasu pojawiały się spekulacje, co doprowadził do tak nieoczekiwanej decyzji. Dziennikarka, która z nadawcą związana była przez 31 lat, dopiero teraz zabrała głos w sprawie i zdradziła okoliczności odejścia z TVP. O swojej rezygnacji ze współpracy z Telewizją Polską Grażyna Torbicka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych:

- […] poczułam, że to dobry moment, by spojrzeć na świat z innej perspektywy. To było odejście w okolicznościach niezbyt przyjemnych i uważam, że one nie powinny się zdarzyć - zdradziła w poście dziennikarka, sugerując, że rozstanie nie należało do najbardziej pokojowych. Okazuje się, że kością niezgody pomiędzy dziennikarką a TVP okazał się materiał, który bez konsultacji z nią wyemitowano materiał w programie Kocham kino.

Doda o skandalicznym zachowaniu reżysera w Opolu. "Wypier*alaj. Odpie*dol się"

Grażyna Torbicka w wywiadzie zdradziła powody odejścia z TVP

- Ingerowano bez mojej wiedzy w mój program, który robiłam przez 20 lat. To nie powinno się wydarzyć, więc uznałam, że moja współpraca z Telewizją Polską powinna się wtedy zakończyć i odeszłam. Byłam już wtedy dojrzałą kobietą i można się było zastanawiać "no dobrze, ale co teraz, gdzie znajdziesz pracę?" - zdradziła w rozmowie z portalem Plejada.pl dziennikarka.

Na szczęście ogromny profesjonalizm i klasa, z której dotychczas słynęła Grażyna Torbicka, ułatwiły jej szybkie odnalezienie nowego pracodawcy. Dziennikarka pracowała m.in. w TVN Fabuła oraz w Radiu Zet.

Dziennikarka nie załamała się i szybko odnalazła się na rynku pracy

- Otóż trzeba wierzyć w swoją wartość i w to, że jeżeli będziemy naprawdę konsekwentnie robiły to, co uważamy za słuszne, co jest zgodne z naszymi wartościami, to zawsze znajdziemy dla siebie miejsce. A jeśli nie znajdziemy tego miejsca, to znaczy, że należy udać się na jakąś emigrację wewnętrzną i też będziemy szczęśliwe - powiedziała w rozmowie z Plejadą Grażyna Torbicka.

- Życzę tego, żebyśmy dostrzegali innych, patrzyli im w oczy i patrzyli na nich jak na indywidua, bo każdy z nas jest inny, ale w tej inności jest nasza ogromna siła - dodała dziennikarka w wywiadzie.

Źródło: Plejada.pl