Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Grażyna Torbicka ostrzega. Jej mąż padł ofiarą parszywego oszustwa, ktoś się pod niego podszył
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.05.2022 22:38

Grażyna Torbicka ostrzega. Jej mąż padł ofiarą parszywego oszustwa, ktoś się pod niego podszył

Grażyna Torbicka
LUKASZ GAGULSKI/East News

Grażyna Torbicka ma poważne kłopoty. Jej mąż padł ofiarą oszustwa, ktoś postanowił się pod niego podszyć, by jego twarzą reklamować rzekome środki pomagające na wysokie ciśnienie krwi. Prokuratura jedynie rozkłada ręce.

Mąż Grażyny Torbickiej, profesor Adam Torbicki, jest znanym kardiologiem. Para żyje ze sobą szczęśliwie już od 41 lat i zdaje się, że natrafiła na poważny problem.

Grażyna Torbicka ostrzega. Jej mąż padł ofiarą oszustwa

- Polski kardiolog zaskoczył cały świat sekretem bezpiecznego oczyszczania naczyń - brzmi tekst na reklamie pokazanej przez Grażynę Torbicką w mediach społecznościowych. Znalazł się na niej również jej mąż, profesor Adam Torbicki.

Reklama jest oszustwem, które ma nakłonić użytkownika zaciekawionego tematyką do kliknięcia i prawdopodobnie przekierowania na niebezpieczną stronę. Grażyna Torbicka ostrzegła swoich fanów.

- Nie dajcie się nabrać, to są fake newsy. Profesor Adam Torbicki niczego nie reklamuje. Prawnicy zgłaszali to naruszenie wizerunku do prokuratury wielokrotnie, bezskutecznie, niestety - pisała.

To już kolejny raz, kiedy wizerunek jej męża został w ten sposób wykorzystany. Wcześniej miał on rzekomo reklamować inne dziwne preparaty i dowiedział się o tym od znajomych, którzy zapytali, czy na pewno je poleca.

- Prokuratura twierdzi, że trudno jest jednoznacznie przypisać moje nazwisko do reklamy, gdyż nie ma tam mojego podpisu. Chociaż z tym bym się nie zgadzał. Były tam zdjęcia moje, a później również wraz z Członkami Zespołu Kliniki, której działania koordynuje - mówiła Grażyna Torbicka w rozmowie z Plejadą przed kilkoma laty.

- Nie mogę tego zostawić bez reakcji, bo wyglądałoby na to, jakbym miał coś z tym wspólnego. Trzeba chronić ludzi przed dezinformacją - dodała.

Prokuratura wciąż rozkłada ręce, ale podobnych przypadków naruszenia wizerunku są dziesiątki. Oszuści podszywali się m.in. pod Agnieszkę Chylińską, wykorzystując jej instagramowe live'y i próbując w ten sposób wyłudzić od nieświadomych widzów pieniądze.

grażyan torbicka instagram

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec, Plejada