Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Franciszek Pieczka zmarł, zanim się urodził? Zadziwiająca wpadka w TVP

24 Września 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Franciszek Pieczka zmarł, zanim się urodził? Do tak kuriozalnych wniosków mogli dojść widzowie TVP Info podczas jednego z programów informacyjnych, w których wspominano zmarłego aktora.

Zadziwiająca wpadka TVP Info w mgnieniu oka obiegła internet. Ktoś najwyraźniej nie zadbał o to, by Franciszek Pieczka został upamiętniony w należyty sposób.

Franciszek Pieczka ofiarą wpadki TVP

23 września to historyczny i zarazem smutny dzień dla polskiego kina. Odszedł jeden z najwybitniejszych artystów ekranu - nietuzinkowy, charyzmatyczny i niezwykle utalentowany Franciszek Pieczka .

Artysta niemal od początku swojej kariery cieszył się ogromną sympatią widzów. Kolejne przełomowe role wpisywały się w kanon kinematografii zyskując status kultowych, by wspomnieć tylko Gustlika z "Czterech pancernych i psa" , czy Starego Kiemlicza z "Potopu".

Informacje o śmierci Franciszka Pieczki podane zostały w piątek wieczorem, a w mediach społecznościowych szybko zaroiło się od kondolencji - również tych przekazywanych przez najważniejsze osoby w państwie - premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudę .

O odejściu artysty poinformowano również w czołowych polskich mediach, m.in. na TVP Info . Niestety, w przypadku państwowej telewizji, nie obyło się bez wpadki.

Franciszek Pieczka z wiekiem ujemnym?

Sieć w ekspresowym tempie obiega filmik z Tik Toka, którego twórca nagrał fragment emisji z TVP Info. Wydanie programu poświęcone jest zmarłemu Franciszkowi Pieczce. Na pasku widzimy datę narodzin i śmierci artysty - 1928-2022.

Chwilę później za prowadzącą prezenterką pojawia się plansza z wizerunkiem aktora, a także napisem "1928-1922". Wynikałoby z niej, że wspominany zmarł jeszcze zanim się urodził.

W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy pod adresem TVP Info, ale należy pamiętać, że w programach nadawanych na żywo stosunkowo często dochodzi do wpadek. Choć to niedopilnowanie wydaje się być wyjątkowo przykre w kontekście śmierci Franciszka Pieczki, należy zwrócić uwagę na to, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Wstydliwa wpadka w "Dzień Dobry TVN". Gość zupełnie umilkł, Anna Kalczyńska nie była w stanie kontynuować
Czytaj więcej >

Telewizja

Tak zmienił się zwycięzca "The Voice Kids". Aż trudno uwierzyć, jak dziś wygląda
Czytaj więcej >

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Niecodzienna wpadka Marcina Prokopa. Dorota Wellman nie mogła powstrzymać śmiechu
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu
Czytaj więcej >

Telewizja

Zacznie się już dziś o 20. Miliony Polaków usiądą przed telewizorami, same hity
Czytaj więcej >

Telewizja

Grzegorz Kajdanowicz się nie hamował. Wystarczyła chwila, "Fakty" TVN "zmiażdżyły" TVP
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]