Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Ewa Drzyzga wspomniała trudne początki swojej kariery zawodowej. Dziennikarka wyjawiła prawdę
Monika Majko
Monika Majko 04.04.2022 16:49

Ewa Drzyzga wspomniała trudne początki swojej kariery zawodowej. Dziennikarka wyjawiła prawdę

EN 01513938 0227
TRICOLORS/East News

Ewa Drzyzga w 2020 roku dołączyła do grona współprowadzących "Dzień Dobry TVN" i świetnie odnalazła się w nowej redakcji. Niedawno w rozmowie z "TeleTygodniem" gwiazda wróciła jednak do swoich młodzieńczych lat i początków kariery w mediach. Okazuje się, że dziennikarka dużo wysiłku włożyła w to, by osiągnąć sukces. Zdarzało jej się sypiać w śpiworze w redakcji i prosić kolegów o jedzenie.

Największą popularność Ewie Drzyzdze przyniosła praca przy programie "Rozmowy w Toku" stacji TVN, którego przez wiele lat była gospodynią. Wcześniej dziennikarka zawodowo związana była także z Telewizją Polską oraz rozgłośniami radiowymi.

Ewa Drzyzga wspomniała trudne początki w swojej karierze

To właśnie w krakowskich redakcjach radiowych Ewa Drzyzga zdobywała swoje pierwsze doświadczenie w zawodzie. Jak przyznała niedawno w rozmowie z "TeleTygodniem", początki jej kariery zawodowej nie zależały do łatwych.

- To były czasy Fun Radio - poprzednika RMF FM. Pracowałam wtedy na Kopcu Kościuszki. Nie nadawaliśmy całą dobę. Mieliśmy dyżury informacyjne. Po 22 zaczynało się pasmo muzyczne. O tej porze autobus już tam nie dojeżdżał, a my nie mieliśmy pieniędzy na taksówkę - wspominała gwiazda w rozmowie z dziennikarzami.

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" sypiała w pracy i dzieliła się jedzeniem z redakcyjnymi kolegami

Jedynym wyjściem było wówczas pozostanie w redakcji na noc. Ewa Drzyzga wraz z kolegami z pracy dzieliła się także jedzeniem, a nawet niekiedy musiała liczyć na ich pomoc w tej kwestii. Dziś jednak prezenterka docenia wysiłek, który włożyła w swoją pracę dziennikarki.

- Było oczywiste, że jakoś musimy przetrwać noc. Śpiwory ratowały nas z opresji. W dodatku nie było cateringu. Jeżeli nie wziąłeś kanapek z domu, to głodowałeś albo żebrałeś od kolegi. Pamiętam nasze nocne produkcje kisielowe i wspaniałe bułeczki. W tych surwiwalowych warunkach tworzyła się wspólnota - wyznała.

Na antenie "Dzień Dobry TVN" Ewa Drzyzga tworzy prezenterski duet z Agnieszką Woźniak-Starak. Dziennikarka ma wierne grono fanów, które od lat z ciekawością śledzi jej kolejne zawodowe kroki. Gwiazda stacji TVN nie boi się także zabierać głosu w istotnych społecznie sprawach. Jakiś czas temu ostro komentowała m.in. zaniedbania w psychiatrii dziecięcej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: TeleTydzień