Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Eurowizja 2022. Krystian Ochman rewelacją konkursu? Zagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 11.05.2022 17:52

Eurowizja 2022. Krystian Ochman rewelacją konkursu? Zagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości

krystian ochman eurowizja 2022
Pawel Wodzynski/East News

Eurowizja 2022. Krystian Ochman wyrasta na jednego z faworytów Eurowizji. Jeszcze na długo przed rozpoczęciem konkursu sądzono, że może on zająć wysokie miejsce, w czym zgadzali się bukmacherzy. Po pierwszych próbach to wrażenie się utrzymywało, a nawet poprawiło. Czy Polak ma szansę na wygraną?

Krystian Ochman wygrał polską edycję "The Voice", a potem zwyciężył w preselekcjach. Jego piosenka "The River" porównywana jest często do zwycięskiej "Arcade" w wykonaniu Duncana Laurence'a z 2019 roku.

Eurowizja 2022. Krystian Ochman faworytem do wygranej?

Czy Krystian Ochman uzyska najlepszy wynik na Eurowizji dla Polski od czasów występu Michała Szpaka? Jest to możliwe. Zagraniczni dziennikarze są nim zachwyceni i twierdzą, że na pewno zajdzie daleko.

W rozmowie z JastrząbPost sporo zagranicznych gwiazd również pochwaliło postawę i piosenkę Ochmana. Wśród nich byli m.in. członkowie zespołu The Rasmus oraz reprezentanci innych krajów w konkursie.

- Ma bardzo dobry utwór i świetny głos. Bardzo lubię wrażliwy styl, z którym rozpoczyna utwór. Jest to trochę filmowa piosenka. Taka, jaką lubimy - mówili członkowie The Rasmus, którzy będą reprezentować Finlandię.

- Ochman jest świetny. Jego piosenka, jego głos… Zasłużył, aby wystąpić na Eurowizji. Jest niesamowity, na pewno pójdzie mu świetnie - twierdzili za to członkowie austriackiej formacji LUM!X.

Również zagraniczni dziennikarze byli pełni podziwu dla występów próbnych Krystiana Ochmana. Eurowizja 2022 stoi przed nim otworem?

- Uważam, że próbny występ Polski wypadł naprawdę bardzo dobrze. Świetnie wykorzystali scenę. Myślę, że właściwie posłużyli się wszystkimi sztuczkami i narzędziami, które oferuje rozszerzona rzeczywistość - pisała australijska dziennikarka Alesia Lucas.

- Właśnie widziałem polską próbę i myślę, że występ Ochmana był naprawdę bardzo dobry. To, jak śpiewa, jest niesamowite i myślę, że bardzo dobrze poradzi sobie w konkursie. Zwłaszcza jeśli chodzi o widzów. Spodziewam się, że na pewno przejdzie do finału - twierdził reporter szwedzkiego "Aftonbladet", Torbjörn Ek.

Bardzo występ Krystiana Ochmana pochwalił również William Lee Adams z Wielkiej Brytanii, zachwycając się widowiskowością oprawy przygotowanej na Eurowizję. Krystian Ochman wystąpi już we czwartek w drugim półfinale. Początek o 21:00.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Jastrząb Post