Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Edyta Górniak zaśpiewa hity Ireny Santor w Opolu. Artystka komentuje
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 10.06.2023 11:18

Edyta Górniak zaśpiewa hity Ireny Santor w Opolu. Artystka komentuje

Edyta Górniak Irena Santor
Kapif

Edyta Górniak upamiętni muzyczny dorobek Ireny Santor podczas festiwalu w Opolu. Zapowiada, że będzie to występ owiany symboliką i historią, Czy Irena Santor jest zwolenniczką takiego pomysłu? Wokalistka postawiła sprawę jasno, przy okazji wyznając, co sądzi o eksploatacji swoich piosenek przez Edytę Górniak. 

Irena Santor zakończyła karierę

Irena Santor jakiś czas temu podjęła decyzję, która spotkała się ze zrozumieniem, ale także sporą nutą smutku ze strony jej najwierniejszych wielbicieli. Gwiazda zakończenie działalności artystycznej argumentowała z godną podziwu szczerością. 

- Na zdrowie nie narzekam, ale na występy, koncerty z pełnym repertuarem nie mam już tyle siły. Ja już swoje wyśpiewałam. Teraz chcę usłyszeć, jak moje piosenki śpiewa młode pokolenie - oznajmiła w Super Expressie Irena Santor. Czy ta deklaracja oznacza, że piosenkarka cieszy się z faktu, że jej przeboje wykona największa diwa polskiej estrady, Edyta Górniak?

Wystawne wesele, ale weselnicy o pustych żołądkach. "Wróciłam do domu nad ranem głodna jak wilk"

Edyta Górniak zaśpiewa w Opoliu hity Ireny Santor

Irena Santor ma z Edytą Górniak znakomite relacje. Uważa, że to artystka kompletna, więc cover w jej wykonaniu może zachwycić opolską publiczność. Irena Santor jest z tego powodu niezwykle ukontentowana. 

- To znakomita artystka, którą cenię, i która może wykonać wszystko, co tylko chce. Jest mi bardzo miło, że zaśpiewa utwór z mojego repertuaru. Zresztą już kiedyś śpiewała „Powrócisz tu”, a „Walc Embarras” miałyśmy przyjemność przed laty nagrać w duecie, więc dobrze, że się weźmie za mój repertuar - wyznała Irena Santor, która festiwal w Opolu będzie wnikliwie oglądać. 

- Tradycyjnie siądę przed telewizorem i uważnie obejrzę cały festiwal, w końcu muzyka to moje życie - sktiwotałą Irena Santor. Czy Edycie Górniak z okazji zbliżającego się koncertu towarzyszy równie spora euforia?

To nie pierwszy raz, kiedy Edyta Górniak zaśpiewa przeboje Ireny Santor

Edyta Górniak podczas 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu powtórzy występ, który opolska publiczność może pamiętać z 2003 roku. Wówczas wykonała dwie piosenki Ireny Santor  "Walc Embarras" i "Powrócisz tu". 

Tekst tej drugiej ma dla artystki podwójne znaczenie, ponieważ uważa, że przewidział jej przyszłość. Wszak równe siedem lat po tym, jak go wykonała, powróciła do Polski z Wielkiej Brytanii. 

- Zawsze, kiedy śpiewam utwory innych artystów, mam ich w sercu, wychodząc na scenę. Myślę o nich także, kiedy pracuję nad utworami i przygotowuję się do występu. Te dwa przepiękne utwory z wielkiego dorobku naszej ikony, pani Ireny Santor, śpiewałam podczas festiwalu dokładnie 20 lat temu. Tak więc będzie to dla mnie także osobisty jubileusz - podsumowała Edyta Górniak. Będziecie oglądać?

Źródło: Super Express