Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Edyta Górniak nie została wpuszczona do kościoła. Gwiazda pożaliła się fanom

27 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Edyta Górniak świąteczne chwile spędziła u podnóża Tatr, gdzie duchowym przeżyciom oddaje się w pięknej, trzypiętrowej i urządzanej z drewna willi. Towarzyszy jej syn, Allan Krupa oraz grupa najbliższych przyjaciół. Diva polskiej piosenki zapragnęła jednak w samotności oddać się modlitwie. Niestety, zakopiańskie kościoły nie odpowiedziały na tę potrzebę. Piosenkarka nie mogła dostać się do żadnej z miejskich świątyń, o czym zgorszona poinformowana w sieci, nie szczędząc przy tym mniej lub bardziej trafnych przemyśleń.

Edyta Górniak chciała iść do kościoła. Nie udało się

Edyta Górniak nie widzi sprzeczności pomiędzy wyznawaną przez siebie religią chrześcijańską, a brakiem wiary w postęp ludzkiego umysłu w postaci nowoczesnej medycyny (preferuje jedynie tą holistyczną) i zapewnianiem, że zwierzęta mają duszę. Pewną nieścisłość zauważyła za to w dramacie, jaki zafundowała sobie podczas świątecznego pobytu w stolicy polskich gór.

Wokalistka poczuła głęboką potrzebę modlitwy oraz wspólnego śpiewania kolęd z góralami, jednak nie udało jej się spełnić tych niewygórowanych wymagań. Okazuje się, że wybrała na nie po prostu niewłaściwą porę. Zanim jednak sama się o tym przekonała, w towarzystwie taksówkarza przemierzyła całe Zakopane w poszukiwaniu otwartego kościoła.

Świątynie były jednak dostępne dla wiernych jedynie w wyznaczonych godzinach, o czym popularna wykonawczyni pieśni religijnej "W Tobie jest światło" nie miała pojęcia. Oburzyła się do tego stopnia, że upust swojej złości postanowiła dać w sieci.

Oznajmiła fanom, że nie udało jej się znaleźć miejsca, gdzie może pielęgnować swoją głęboką duchowość. Z nieukrywanym żalem obwieściła:

Chciałam się pomodlić za nas wszystkich, podziękować za łaski dla nas, za to, że dostaliśmy szansę zbawienia i dostajemy ją od nowa i od nowa. Ale niestety wszystkie kościoły w Zakopanem i w okolicach są pozamykane. Jeździłam tutaj taksówką i niestety wszystkie są zamknięte – skarżyła się, jednocześnie poddając owe fakty srogiej ocenie:

– Cóż to za czasy, że wyznaczone są godziny na modlitwę. Zawsze myślałam, że w takie święta kościół jest otwarty przez te wszystkie trzy dni przez cały czas albo przynajmniej kapliczki są pootwierane. Czasami przecież lubimy się modlić sami – dodała zatroskana.

Mamy nadzieję, że następnym razem się uda. Edyta Górniak nauczona doświadczeniem z pewnością sprawdzi wcześniej, czy miejsca kultu czynne.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]