Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Dziś rocznica urodzin Marylin Monroe. Do tej pory nie poznano przyczyny jej śmierci
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 01.06.2023 16:49

Dziś rocznica urodzin Marylin Monroe. Do tej pory nie poznano przyczyny jej śmierci

Marylin Monroe
Cristiam Ramos/Splash News/EAST NEWS

Marylin Monroe zna chyba każdy. Gwiazda urodziła się 1 czerwca 1926 roku jako Norma Jeane Mortenson. Blond loki, usta pomalowane czerwoną szminką i czarna kreska na oku to jej znaki rozpoznawcze, które weszły na stałe do kanonu mody. Aktorka zrobiła oszałamiającą karierę i zgromadziła ogromną rzeszę fanów. Jej życie nie było jednak usłane różami. Gdy zmarła, miała zaledwie 36 lat.

Dziś rocznica urodzin Marylin Monroe

Marylin Monroe to niezaprzeczalna gwiazda kina. Nieśmiertelną popularność zyskała zarówno przez odgrywane przez siebie role, jak i za sprawą urody i osobowości. Wielu zazdrościło jej pozornie idealnego życia – jednak nie miała ona wcale łatwo, a jej życie wcale nie było takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Zmarła w wieku 36 lat w swoim domu w Brentwood w Kalifornii w sierpniu 1962 roku. Do dziś jest inspiracją dla kolejnych pokoleń jej miłośników – gwiazda pozostawiła po sobie trwałe dziedzictwo.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Marylin Monroe doświadczyła wielu tragedii w swoim życiu

Aktorka przyszła na świat jako Norma Jeane Mortenson. Serca milionów ludzi na całym świecie podbiła w bardzo krótkim czasie. Na zewnątrz niemal ciągle uśmiechnięta, od środka trawił ją wielki smutek. Nic dziwnego, spotkało ją wiele tragedii i traumatycznych wydarzeń. Jak na to wszystko, czego doświadczyła, radziła sobie doskonale, a na pewno najlepiej, jak umiała.

Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny śmierci Marylin Monroe

4 sierpnia 1962 roku, świat obiegła informacja o tragicznej śmierci aktorki. W tamtym czasie Marylin Monroe była pod stałą opieką lekarzy, którzy chętnie przepisywali jej leki psychotropowe i tabletki na bezsenność – uzależniła się od nich w bardzo krótkim czasie . Hipotez na temat przyczyny śmierci artystki jest bardzo wiele i żadna z nich nie jest pewna. Najbardziej prawdopodobna wydaje się jednak ta o przedawkowaniu substancji psychoaktywnych. Nowe teorie na temat tego, co wydarzyło się tamtego feralnego dnia, ciągle wychodzą na światło dzienne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mimo przedwczesnej śmierci, Marilyn Monroe do dziś inspiruje wiele osób na całym świecie.

Tagi: gwiazdy