Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Duże zmiany na grobie Gabrieli Kownackiej. Bardzo smutne informacje
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 01.06.2023 14:52

Duże zmiany na grobie Gabrieli Kownackiej. Bardzo smutne informacje

Gabriela Kownacka
fot. screen "Rodzina zastępcza", YouTube/ Polsat Box Go

Spore zmiany na grobie Gabrieli Kownackiej. Mogiła aktorki pokryła się kwiatami i wieńcami z pogrzebu, wszystko przez śmierć bliskiej jej osoby. 8 maja w wieku 99 lat zmarła matka artystki Izabella Kwasz.

Gabriela Kownacka była gwiazdą serialu "Rodzina zastępcza"

Gabriela Kownacka była popularną polską aktorką, która cieszyła się ogromną sympatią widzów. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Anki Kwiatkowskiej w serialu “Rodzina zastępcza”. Publiczność doskonale pamięta ją jednak również z produkcji, takich jak “Matki, żony i kochanki”, “Kronika wypadków miłosnych” czy “Wesele”.

W 2004 roku u aktorki zdiagnozowano nowotwór piersi. Kownacka rozpoczęła nierówną walkę z chorobą, jednak liczne przerzuty doprowadziły do jej śmierci. Gwiazda “Rodziny zastępczej” zmarła 30 listopada 2010 roku.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Gabriela Kownacka zmarła trzynaście lat temu

Aktorka została pochowana w grobie swojego ojca, Ottokara Kwasza na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyli jej przyjaciele z “Rodziny zastępczej”, w tym między innymi Piotr Fronczewski, Joanna Trzepiecińska, Monika Mrozowska i Sergiusz Żymełka. Nie zabrakło również gwiazd spoza planu serialu - Mariana Opanii, Joanny Szczepkowskiej czy Wojciecha Malajkata.

Śmierć Gabrieli Kownackiej wywołała ogromny żal wśród jej fanów. Była ona bowiem jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Popularna artystka odeszła w wieku 58 lat.

Zmiany na grobie Gabrieli Kownackiej

Okazuje się, że na grobie Gabrieli Kownackiej doszło do poważnych zmian. Jej mogiła została pokryta wieńcami i kwiatami z pogrzebu, dlatego trudno obecnie na nią trafić. Po latach w rodzinnym grobie aktorki została pochowana jej matka. 

Izabella Kwasz zmarła 8 maja 2023 roku. Kobieta dożyła pięknego wieku 99 lat. We wrześniu obchodziłaby okrągłe, 100 urodziny. Spoczęła z ukochaną córką Gabrielą i mężem Ottokarem.