Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Instagram @katarzynagrochola_official

Dramatyczny apel Katarzyny Grocholi. "Nie mogę sobie poradzić"

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Katarzyna Grochola koniec ubiegłego roku zwieńczyła wizytą w szpitalu i operacją, jednak udało jej się uporać ze zdrowiem i spędzić święta z rodziną. Niestety, okazuje się, że problemy, już w nieco innym, lecz równie poważnym wydaniu, nie opuszczą pisarki również w 2023 roku. Zamieściła na Instagramie szczery apel o pomoc w sprawie, z którą jak sama przyznaje, "nie może sobie poradzić". Co Katarzynie Grocholi spędza sen z powiek?

Katarzyna Grochola trafiła do szpitala

Katarzyna Grochola ostatni miesiąc ubiegłego roku spędziła na szpitalnym łóżku po tym, jak usłyszała smutną diagnozę. Lekarze stwierdzili, że ma nawrót nowotworu, z którym walczyła już wiele lat temu. O tych problemach opowiedziała córka, Dorota Szelągowska , która w felietonie na łamach Wysokich Obcasów opublikowała poruszającą, krótką i dosadną opowieść o tym, że przez chwilę przygotowywała się na najgorsze. 

- Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze. Byłam wczoraj z Marią u notariusza. Matka chce pozałatwiać jakieś sprawy - pisała gospodyni programu "Totalne remonty Szelągowskiej" .

Policja zatrzymała rodziców z nagrania.

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

CZYTAJ DALEJ

Katarzyna Grochola ma dobre wyniki badań,. Jest jedno "ale"

Katarzyna Grochola pomimo dni spędzonych w publicznym szpitalu miała bardziej optymistyczne podejście do  przyszłości. Humor nie opuszczał jej aż do ostatnich chwil przed operacją , która, zgodnie z jej założeniem, zakończyła się sukcesem. Pisarka miała szczęście, ponieważ jej leczeniem kierował doświadczony lekarz, który po wykryciu raka płuc przekonał pacjentkę do operacji, która znacząco poprawiły jakość jej życia. 

Aktualnie wszystkie badania wskazują na to, że organizm Katarzyny Grocholi dobrze się regeneruje i nie ma powodów do zmartwień. Przynajmniej tak zapewniała na specjalnym filmie, który na Instagramie opublikowała razem ze wspomnianym medykiem Sebastianem Winiarskim. 

- Bardzo się dobrze czuję, bo operował mnie najlepszy lekarz na świecie. To niech teraz ten najlepszy lekarz od płuc powie, że mam dobre wyniki - oświadczyła uśmiechnięta Katarzyna Grochola, a te informacje potwierdził także towarzysz. "Wyniki naszych badań są bardzo dobre". 

- Będę żyć! - podsumowała Katarzyna Grochola, jednak nie wszystko toczy się tak, jak sobie założyła. W masie dobrych wiadomości pojawiło się jedno "ale".  Z jakim problemem boryka się autorka powieści “Nigdy w życiu”?

Katarzyna Grochola potrzebuje pomocy. Nałóg nie daje za wygraną

Zagwozdką, która przyprawia Katarzynę Grocholę o ból głowy, jest uzależnienie od papierosów, które towarzyszy jej już od półwiecza. Chociaż odrzucenie nałogu zależy tylko od jej silnej woli, to wcale nie jest proste. Katarzyna Grochola jest jedna świadoma, że stawką może być jej zdrowie, więc zdecydowała się na odważny apel w mediach społecznościowych. 

Przyznała się publicznie, nie tylko przed internautami, ale także rodziną i lekarzem, że wciąż zdarza się jej palić papierosy i nie potrafi ostatecznie z tym zerwać. Podejmowała się wielu różnych prób, jednak wszystkie kończyły się fiaskiem. Właśnie dlatego z nową nadzieją kieruje prośbę do fanów, by znaleźli jakąś skuteczną metodę, dzięki której będzie mogła zaznać spokoju i pozbyć się wyrzutów sumienia względem siebie i osób, którym nie jest obojętna. 

- Kochani, pomóżcie. Radziłam sobie w życiu z wieloma rzeczami, ale z tą jedną nie mogę sobie poradzić. Podpalam. Mimo że dzwony ostrzegawcze w całym świecie chyba dzwonią, żebym się ratowała. Rzuciłam palenie, teraz znowu popalam. Jestem na desmoxanie, przeczytałam książkę Allena Carra, może macie jakiś sposób, który mi pomoże? - spytała na Instagramie. Macie pomysły, w jaki sposób  wspomóc Katarzynę Grocholę w walce z nałogiem?

 

Źródło: Wysokie obcasy

pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ
Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Sara James szczerze o relacji z mamą. Z ust młodej gwiazdy padły wymowne słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Wiśniewski wystąpił z córką i zachwycił całą Polskę. Gwiazdor zrobił "wejście smoka"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Maleńczuk zdradził w Sopocie swoją tajemnicę. Odkrył karty z mrocznej przeszłości
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz zagrała "Małgośkę" w Sopocie. Nagle na scenę wszedł Edward Miszczak
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Roksana Węgiel zaręczyła się z Kevinem Mglejem. Gwiazda pokazała okazały pierścionek
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Edyta Górniak kompletnie zaskoczyła fanów. Gwiazda zdobyła się na niecodzienny gest
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]