Rozrywka.Goniec.pl

KAPIF.pl

Dorota Wellman nie wytrzymała. "Ludzie ciągle chcą, żebyśmy wszyscy byli tacy sami. Mnie szlag jasny trafia"

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Dorota Wellman jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek w kraju i bezsprzecznie najbardziej lubianą prowadzącą programów śniadaniowych. Gwiazda nie ukrywa, że jest sojuszniczką społeczności LGBT, czemu wyraz dała w ostatnim wywiadzie dla "Repliki". Padły w nim wyjątkowo mocne słowa.

Dorota Wellman od lat wspiera mniejszości seksualne

Dorota Wellman doskonale wie, jak to jest znajdować się w ogniu krytyki i niczym nieuzasadnionego hejtu, gdyż sama od lat mierzy się z atakami, które najczęściej dotyczą jej sylwetki. Również dlatego dziennikarka sympatyzuje z ludźmi, którzy na każdym kroku spotykają się z agresją.

- W TVN-ie mamy ogromną różnorodność. [...] Różnorodność jest teraz podstawą każdej nowoczesnej firmy i stanowi ogromną wartość. Ludzie o tym zapominają, ciągle chcą, żebyśmy wszyscy byli tacy sami - powiedziała gwiazda "Dzień dobry TVN" w wywiadzie dla "Repliki".

Prezenterka od lat cieszy się sympatią gejów i lesbijek w Polsce, ponieważ otwarcie staje w obronie ich praw i publicznie wspiera ich walkę o równouprawnienie. Dokładnie to samo zrobiła w najnowszym wywiadzie, zapewniając o tym, że jest sojuszniczką osób LGBT. Nie inaczej było i tym razem, kiedy w wywiadzie dla magazynu "Replika".

- Żaden prawdziwy rodzic, kochający swoje dziecko, nie odrzuca go z powodu orientacji seksualnej. Nie potrafię tego zrozumieć. W pracy spotykam się z historiami, które uświadomiły mi, jak niektórzy rodzice traktują swoje dzieci LGBT+: wyrzucają je z domu, biją, upokarzają, pozbawiają ludzkiej godności - grzmiała w wywiadzie prowadząca "Dzień dobry TVN ".

- Nie wyobrażam sobie, że ktoś podejmuje decyzję, by 16-latkę czy 17-latka wyrzucić z domu na ulicę. Dobry człowiek psa by na ulicę nie wyrzucił, a co mówić o własnym dziecku? Dobry rodzic stara się w swoim życiu robić wszystko, żeby dziecko było szczęśliwe, a jeśli jest szczęśliwe w związku, także tym jednopłciowym, to powinien być szczęśliwy razem ze swoim dzieckiem - dodała lubiana prezenterka.

Co ważne, wsparcie, które Dorota Wellman wyraża wobec społeczności LGBT, nie jest jedynie pustymi słowami, a dziennikarka miała okazję udowodnić swoje poglądy "w praktyce", gdy wspierała przyjaciółkę, której córka postanowiła dokonać coming outu.

Dorota Wellman wspierała bliską osobę przez wszystkie etapy, które towarzyszyły temu niecodziennemu wydarzeniu.

- Było zaskoczenie, chociaż nie wierzę do końca, że pełne, bo rodzice podejrzewają, ale odsuwają tę myśl od siebie. Potem było też przerażenie: "Boże, moje dziecko będzie w niebezpieczeństwie", ale i "O Boże, nie będę miała wnuków!". I był też etap żałoby po naszych rodzicielskich marzeniach - opowiedziała gwiazda TVN .

Na szczęście historia miała swój szczęśliwy finał i przyjaciółka Doroty Wellman zaakceptowała orientację swojej córki i postanowiła wspierać je bez względu na wszystko.

Dorota Wellman ma wielu przyjaciół i znajomych ze społeczności LGBT

Prywatnie prezenterka "Dzień dobry TVN" ma w gronie znajomych dużo par homoseksualnych, z którymi regularnie się spotyka. Jak zdradziła, w najbliższy weekend planuje "domówkę" na której pojawi się jej przyjaciel z partnerem.

- To mój przyjaciel, cieszę się razem z nim, że się zakochał i ma chłopaka. Wyjeżdżamy razem na wakacje, wspólnie pokonujemy różne trudności, razem spędzamy święta. Moje środowisko, heterycy, to ludzie, którzy są oswojeni z tą sytuacją. Nikt się temu nie dziwi ani to nikomu nie przeszkadza. Są pary mieszane i są pary jednopłciowe. No i co? No i pstro! - stwierdziła telewizyjna partnerka Marcina Prokopa , która jest orędowniczką różnorodności w pracy i życiu prywatnym.

- W TVN-ie mamy ogromną różnorodność. Mamy kobiety i mężczyzn w różnym wieku, różnych wyznań, różnych poglądów politycznych, różnych orientacji seksualnych, osoby z niepełnosprawnościami, ludzi z różnych krajów - zachwalała swoje miejsce pracy popularna prezenterka.

Spodziewaliście się, że Dorota Wellman jest tak otwartą i tolerancyjną osobą?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Replika

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Joanna Racewicz zwróciła się do hejterów. "Nie ma zgody na plucie jadem i frustrację"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mateusz Gessler wreszcie pokazał swoją żonę. Tworzą piękną parę, fani są zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek zdradziła prawdę na temat najmłodszego syna. Fani nie mieli o tym pojęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Paulina Holtz występuje w "Klanie" od 26 lat. Tak przez lata zmieniła się serialowa Agnieszka Lubicz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Julia Wieniawa nie gryzła się w język. Rozlicza się z show-biznesem. "Zepsuty i odklejony"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Monika Richardson ma problemy finansowe, musiała podjąć ważną decyzję. Grozi jej bankructwo?
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]