Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Dorobek Wiktorii Gąsiewskiej to nie tylko "Rodzinka.pl". Aktorka grała u największych polskich reżyserów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 09.03.2022 09:00

Dorobek Wiktorii Gąsiewskiej to nie tylko "Rodzinka.pl". Aktorka grała u największych polskich reżyserów

Wiktoria Gąsiewska
Piotr Molecki/East News

Dziś jej nazwisko zna każdy miłośnik polskiego kina. Wiktoria Gąsiewska wyrosła na prawdziwą gwiazdę ekranu. Niewielu jednak wie, że już jej debiut był bardzo obiecujący. Jako dziecko zagrała u wielkich polskich reżyserów.

Popularna i niezwykle utalentowana Wiktoria Gąsiewska podbiła polski show-biznes. Filmy z udziałem aktorki stają się hitami jeszcze przed premierą, a informacje z życia prywatnego gwiazdy to łakomy kąsek dla kolorowych pism.

Bogaty dorobek Wiktorii Gąsiewskiej

Choć w internecie częściej trafimy na artykuły na temat prywatnego życia Wiktorii Gąsiewskiej i jej związku z Adamem Zdrójkowskim, który zakończył się w 2021 r., aktorka jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko posiadaczką "ładnej buzi".

Wszystko za sprawą jej filmografii, w której znajdziemy dzieła autorstwa najwybitniejszych polskich reżyserów. Gwiazda zaczęła pracę w show-biznesie bardzo wcześnie, a pierwszy pełnometrażowy film z jej udziałem trafił do kin, gdy miała zaledwie 7 lat.

Na ekranie pojawiała się już wcześniej, za sprawą gościnnych występów w "Rodzinie zastępczej", czy "Na dobre i na złe", jednak to właśnie "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego, gdzie partnerował jej Janusz Gajos, sprawił, że w małej dziewczynce zakochała się cała Polska.

Wrodzony talent poskutkował zauważeniem dziecka przez Andrzeja Wajdę, który zaangażował ją do jednego z najbardziej osobistych filmów w swoim życiu, "Katynia". Wiktoria Gąsiewska wcieliła się w nim w rolę córeczki bohaterów odgrywanych przez Maję Ostaszewską i Artura Żmijewskiego.

Od słodkiej dziewczynki do gwiazdy ekranu

Wkrótce do Wiktorii Gąsiewskiej zaczęły spływać kolejne ciekawe propozycje ról ekranowych. W 2008 r. zagrała w kultowym "Lejdis" Tomasza Koneckiego, a cztery lata później zadebiutowała w serialu "Rodzinka.pl", który przyniósł jej ogromną popularność i sprawił, że jej kariera rozkwitła.

Zarówno fani jak i krytycy jednomyślnie podkreślali, że gwiazda dosłownie błyszczy na ekranie, co udowadniała w kolejnych produkcjach ze swoim udziałem, chociażby "Futrze z misia", czy pierwszym polskim slasherze o wdzięcznym tytule "W lesie dziś nie zaśnie nikt".

W tym roku Wiktorią Gąsiewską podziwiać mogliśmy w komedii gangsterskiej Michała Węgrzyna, "Krime Story. Love Story". Choć obraz nie spotkał się z nazbyt pozytywnym odbiorem, w internecie pojawiły się głosy, że warto obejrzeć go nawet dla samej odtwórczyni roli Kamili.

Gwiazda spełniła się ostatnio też w zupełnie nowej roli. Podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów" Polsatu sprawdzała się jako prezenterka, czym udowodniła jedynie, że jest osobą wielu talentów. Z niecierpliwością czekamy na jej kolejne dokonania!

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl