Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 02.06.2023 21:37

Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru

Doda
kadry z koncertu "Pokolenie wolności", prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat

Doda wystąpiła na koncercie w Gdańsku, jednak tym razem obyło się bez wyzywającego stroju i luźnych pogawędek z publicznością. Piosenkarka zaskoczyła widownię ciekawym doborem repertuaru.  Na jaką piosenkę zdecydowała się ubrana w krwistoczerwoną suknię Doda?

Koncert "Pokolenie wolności" z ważnym przesłaniem. Doda zaskoczyła fanów

Organizowany w Gdańsku koncert pod hasłem "Pokolenie wolności" zainaugurował obchody Święta Wolności i Praw Obywatelskich. Te wartości w stolicy polskiego Pomorza mają szczególnie ważny wydźwięk. 

Piątkowego wieczoru z gdańskiej sceny wybrzmieli wykonawcy, którzy pamiętają 4. czerwca 1989 roku, czyli datę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Zaśpiewają także ci, którzy urodzili się dopiero po tym ważnym wydarzeniu. 

- Każdy z nich na swój sposób czuje i rozumie pojęcia ojczyzny, patriotyzmu i solidarności, co pozwoliło nadać znanym utworom zupełnie nowe zabarwienie emocjonalne - cytuje miejskiego urzędnika portal Dzieje.pl

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Koncert "Pokolenie wolności". Doda zaskoczyła repertuarem

Doda na scenę wyszła w towarzystwie chóru i wykonała pieśń, która dotychczas była zarezerwowana dla Maryli Rodowicz (wykonywała ją m.in. na festiwalu w Opolu na dwa lata przez transformacją ustrojową w Polsce). 

Wokalistka zaśpiewała “Polską Madonnę”, co współgrało z tematyką piątkowego widowiska. Doda potraktowała nowe zadanie poważnie, co podkreśliła nie tylko głęboką interpretacją tekstu, ale także elegancka kreacja z fantazyjną falbaną na dekolcie oraz długim trenem. Jak oceniacie jej strój?

Doda. fot. kadr z koncertu Pokolenie wolności, prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat.jpg
fot. kadr z koncertu Pokolenie wolności, prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat.jpg

Koncert "Pokolenie wolności". W Gdańsku inaczej niż w Sopocie

Koncert “Pokolenie wolności”, jak zapewnili organizatorzy, jest dobrze przygotowany i zapewniono  wszelkie zasady bezpieczeństwa. Oprócz tego zrezygnowano z food-trucków i sprzedawania fast-foodów wokół Placu Zebrań Ludowych. W przeciwieństwie do tego, co działo się podczas Polsat Superhit Festiwal 2023, zgromadzeni nie mogli kupować jedzenia, a jedynie napić się napojów z wielorazowych kaucjowanych kubków. 

Źródło: Dzieje.pl, Koncert “Pokolenie wolności" w Polsacie

Tagi: koncert Doda