Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Czarne chmury nad Jerzym Stuhrem. Najpierw nawrót choroby, a teraz takie wieści
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 18.05.2023 14:30

Czarne chmury nad Jerzym Stuhrem. Najpierw nawrót choroby, a teraz takie wieści

Jerzy Stuhr
KAPIF

Nad Jerzym Stuhrem znów zbierają się czarne chmury. Aktor obecnie przebywa na OIOM-ie, gdzie walczy po raz drugi z nowotworem krtani. Dodatkowo niedługo będzie musiał stanąć ponownie przed sądem. Wszystko za sprawą kolizji, której dopuścił się będąc pod wpływem alkoholu.

Jerzy Stuhr spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

Jerzy Stuhr w połowie października 2022 roku, jadąc samochodem, potrącił motocyklistę. Uderzył go autem w łokieć, a poszkodowany się przewrócił. Aktor odjechał z miejsca zdarzenia, tłumacząc to tym, że nie zauważył całego zdarzenia. Po przybyciu policji i badaniu alkomatem okazało się, że gwiazda polskiego filmu miała 0,7 promila alkoholu we krwi. 

Proces ruszył 1 marca 2023 roku. Obrońca Jerzego Stuhra wnioskował o dobrowolne poddanie się karze, jednak ze względu na zbyt niską karę grzywny, którą zaproponował aktor, prokurator złożył sprzeciw. Ostatecznie Jerzy Stuhr został skazany na karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych w kwocie 60 zł. Sąd orzekł również wobec aktora zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Musi on także zapłacić 6 tysięcy złotych na fundusz poszkodowanych w wypadkach oraz uiścić koszty sądowe.

Nie żyje Kacper Tekieli. Mąż Justyny Kowalczyk zginął w górach

Jerzy Stuhr ponownie stanie przed sądem

Jerzy Stuhr niedługo ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd Okręgowy w Krakowie wyznaczył datę nowej rozprawy. W pierwotnej sprawie zapadł wyrok, jednak doszło do złożenia apelacji przez prokuraturę. Domaga się ona od aktora zdecydowanie wyższej kary, a mianowicie 45 tysięcy złotych grzywny, a także wpłaty 25 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Termin ustalono na 30 czerwca 2023 roku, jednak może on ulec zmianie ze względu na zły stan zdrowia oskarżonego.

Problemy zdrowotne Jerzego Stuhra

U Jerzego Stuhra wykryto nawrót choroby - nowotworu krtani. Aktor po raz pierwszy musiał się z nim zmierzyć w 2011 roku. Obecnie przebywa na OIOM-ie, gdzie próbuje dojść do siebie po niedawno przebytej operacji. 

- Nowotwór wrócił. Rak krtani pojawił się w prawie tym samym miejscu, co poprzednim razem. Znów konieczna była operacja. Po raz drugi aktor wybrał klinikę w Zakopanem […] Jest bardzo osłabiony, zmianę udało się w całości usunąć. Tak jak po poprzedniej operacji, czeka go ciężka rehabilitacja - donosi “Gazeta Wyborcza”.

Tagi: Jerzy Stuhr