Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Camilla doznała kontuzji. Czy królowa małżonka stanie u boku króla podczas pogrzebu Elżbiety II?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 16.09.2022 16:48

Camilla doznała kontuzji. Czy królowa małżonka stanie u boku króla podczas pogrzebu Elżbiety II?

Kamila Parker-Bowles
Victoria Jones-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com/

Król Karol II na to, by móc zasiąść na brytyjskim tronie, czekał od urodzenia. Dopiero w wieku 73 lat dostąpił tego zaszczytu, a „ramię w ramię” z nim stanęła druga żona. Nigdy wcześniej nie pracowali tak intensywnie, jak teraz, podczas jesieni życia. Przez jednych lubiana, przez innych znienawidzona królowa małżonka Camilla, jeszcze przed śmiercią monarchini dostała bolesnej kontuzji. Co dokładnie dolega kobiecie, która u boku Karola zastąpiła księżną Dianę?

Rozliczne obowiązki króla i królowej małżonki

Niemal cały świat kieruje swą uwagę na to, co aktualnie dzieje się w Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz od 70 lat nastąpiła zmiana na królewskim tronie, co skutkuje wieloma wydarzeniami towarzyszącymi. Przez całe dotychczasowe życia arystokratyczna para nie była pod takim dużym natłokiem obowiązków.

Syn Elżbiety II i Camilla Parker-Bowles stanęli jednak na wysokości zadania i dzielnie wypełniają swoje posłannictwo. Mnogość uroczystości rangi państwowej może przytłaczać ich nie tylko psychicznie, ale (z racji wieku) również fizycznie. A jeśli na domiar tego dojdzie męczący uszczerbek na zdrowiu, to sytuacja robi się poważna.

Camilla doznała bolesnej kontuzji

Taka dolegliwość dopadła Kamilę. Jeszcze przed śmiercią królowej złamała palec u stopy. Pomimo urazu wspierała męża podczas rozlicznych podróży po Zjednoczonym Królestwie. Rehabilitacja palca będzie dodatkowo jednak utrudniona, bowiem przed nią kolejna seria oficjalnych spotkań i wystąpień. Czy urodzona w 1947 roku arystokratka pokona udrękę i zaszczyci je swoją obecnością?

Do tej pory skrywała swą krzywdę, jednak teraz wyspiarskie brukowce zgłębiają ten temat i z jeszcze większą uwagą śledzą każdy ruch Camilla, skupiając się nie tylko na chodzie, ale również mimice twarzy – w oczekiwaniu na jakikolwiek grymas bólu.

Dziennikarze agencji informacyjnej PA zwrócili się z zapytaniem dotyczącym kontuzji do królewskiego rzecznika. Ten stanowczo odpowiedział:

- Nie będziemy udzielać informacji związanych ze stanem zdrowia – poinformował.

Czy Camilla zjawi się na pogrzebie zmarłej władczyni?

Jeśli królowa małżonka nie będzie obecna na ceremonii pogrzebowej Elżbiety II, tabloidy na Wyspach będą miały kolejną „pożywkę”. Warto jednak pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze, wszak szczęśliwa Camilla to szczęśliwy król. A tego chyba życzą sobie wszyscy obywatele Zjednoczonego Królestwa.

Wszystko wskazuje na to, że Camilla Parker-Bowles, pomimo urazu, jednak weźmie udział w tej wielkiej uroczystości, która będzie transmitowana na cały świat. Fakt, że Elżbieta II podczas ostatnich lat swojego urzędowania podjęła kontrowersyjną decyzję i przyznała jej tytuł królowej małżonki zamiast księżnej, na pewno stanowi dodatkową motywację. W artykule pod tym linkiem wyjaśniamy kulisy tego mianowania.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: