Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Była wielką gwiazdą, nagle zniknęła z telewizji. Co dzieje się z Ewą Wencel

16 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Ewa Wencel nie jest aktorką, o której możemy przeczytać w tabloidach. Wiele lat temu głośno było o jej odejściu z serialu "M jak miłość". Dziś jednak niewiele osób wie, czym zajmuje się popularna niegdyś artystka. Chociaż powinna być znana z wielu udanych ról w filmach, większość pamięta ją jako poczciwą Janeczkę z popularnej telenoweli.

Ewa Wencel. Udane role

Chociaż największą popularność przyniosła jej rola wspomnianej Janeczki, aktorka grała również w bardziej ambitnych produkcjach. Wielbiciele polskiego kina zapewne pamiętają ją z roli smutnej i zmęczonej życiem Teresy Zielińskiej w nagrodzonym Złotym Lwem na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni filmie "Plac Zbawiciela". Ewa Wencel została wówczas nagrodzona w kategorii "Najlepsza kobieca rola drugoplanowa".

Jej warsztat aktorski mogliśmy podziwiać w "Nad Niemnem", "Szaleństwach panny Ewy", czy "Powidokach", ostatnim filmie w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Ewa Wencel. Głośne odejście z "M jak miłość"

Nie bacząc na rosnącą popularność, Ewa Wencel zrezygnowała z angażu w serialu "M jak miłość" w 2007 roku. Stało się tak za sprawą domniemanej zdrady, jakiej miał dopuścić się jej małżonek Erwin Wencel. Ówczesne media donosiły, że zbyt boleśnie nadwyrężył zaufanie małżonki przez romans z Iloną Łepkowską, scenarzystką telenoweli.

Klin klinem

Ewa Wencel nie pozostała dłużna mężowi i nie wykazała się wiernością godną Penelopy, żony Odyseusza. Jak 15 lat temu donosiły media, mąż aktorki nakrył ją "na gorącym uczynku" Łóżkowym towarzyszem Ewy Wencel miał okazać się Bogusław Linda, który nocował w ich posiadłości.

- Delikatnie podszedłem do drzwi, uchyliłem je i wtedy zobaczyłem, jak moja naga żona kocha się z nagim Bogusiem w moim łóżku – mówił wówczas zdradzony mąż.

Ewa Wencel w polskiej kinematografii

Ewa Wencel to kobieta wielu talentów, jednak bezapelacyjnie najlepiej spełnia się w zajęciach związanych z kinematografią. Wprawni fani na pewno kojarzą jej głos z barwną postacią "Dolores Umbridge" z filmowej serii "Harry Potter". Swojego głosu użyczyła też w animowanej "Opowieści wigilijnej" i bajce "Śnięty Mikołaj 2".

Jako scenarzystka odpowiadała za kilkadziesiąt odcinków serialu "Czas Honoru" (TVP, 2008 – 2014). W pierwszych odcinkach korzystała z męskiego pseudonimu "Jerzy Matysiak".

Tagi:

m jak miłośćEwa Wencel

Podobne artykuły

Telewizja

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor m.in. "Na Wspólnej" miał tylko 38 lat
Czytaj więcej >

Telewizja

Oburzające wyznanie Roksany Węgiel. Gwiazda opowiedziała, jak traktowali ją mężczyźni
Czytaj więcej >

Telewizja

"The Voice Kids". Uczestniczka wróciła po latach do programu. Przez udział w nim doświadczyła przemocy
Czytaj więcej >

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >

Telewizja

Tak wygląda teraz Lucy z "Rancza". Najnowsze zdjęcie nie pozostawiają złudzeń
Czytaj więcej >

Telewizja

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" znów w ogniu krytyki. Widzowie mają dość
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]