Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Bronisław Cieślak nie chciał, by jego dzieci zostały aktorami
Irmina Jach
Irmina Jach 06.05.2021 13:57

Bronisław Cieślak nie chciał, by jego dzieci zostały aktorami

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TRICOLORS/East News

Bronisław Cieślak był aktorem, który - pomimo ciężkiej choroby - nigdy nie stracił kontaktu z fanami. W licznych wywiadach wypowiadał się szczerze zarówno na temat swojej kariery zawodowej, jak i życia prywatnego. W jednej z rozmów z dziennikarzami przyznał, że wychowywał dzieci przez telefon.

Bronisław Cieślak miał trójkę dzieci

Bronisław Cieślak nie wstydził się przyznać, że nigdy nie był wzorowym rodzicem. Nie chodził na wywiadówki i bardzo rzadko bywał w domu. Mimo przeszkód zdołał nawiązać silną relację ze swoimi potomkami i martwił się o nich do końca swoich dni.

Gwiazdor miał nadzieję, że córki i syn nigdy nie zdecydują się pójść w jego ślady. Cieszył się z tego, że dzieci nie wykazują zdolności aktorskich i nie imponuje im fakt, że ich ojciec był uwielbianym „Porucznikiem Borewiczem”. Wolał, by zdobyły zawody zgodne ze swoimi zainteresowaniami.

Najstarsza córka Bronisława Cieślaka - Katarzyna - ukończyła turystykę i rekreację. Obecnie pracuje w biurze podróży. Jej młodsza siostra Zofia jest absolwentką lingwistyki, która specjalizuje się w tłumaczeniach. Najwięcej trosk przysparzał aktorowi syn, który - jego zdaniem - wybrał mało przyszłościowy kierunek studiów.

- Najstarsza córka skończyła rekreację i turystykę: pracuje w biurze podróży. Młodsza, Zosia jest lingwistką i została tłumaczem. Najmłodszy Janek studiuje filozofię i bardzo dobrze mu idzie - otrzymuje stypendium rektorskie. [...] Zastanawiamy się, co prawda z żoną, co taki filozof może robić po studiach. Zresztą dlatego muszę dalej pracować - zwierzył się Bronisław Cieślak w jednym z wywiadów.

Aktor był przekonany, że niszowe kierunki studiów mogą nie zapewnić absolwentowi intratnego zawodu. Sam ukończył etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Długo nie mógł znaleźć pracy, a po tym, jak stracił etat w Telewizji Kraków, długo był bezrobotny.

- Byłem regularnym bezrobotnym, ale stałem w kolejce po zasiłek, tylko żeby mieć ciągłość pracy i ubezpieczenie. Chciałem nawet zrezygnować z tego zasiłku, ale okazało się, że tak się nie da. Że muszę odebrać z okienka te parę stówek, żeby mnie system z komputera nie wywalił - relacjonował gwiazdor.

Bronisławowi Cieślakowi nie udało się odwieść od planów artystycznych siostrzenicy. Anna Cieślak, która obecnie jest związana z Edwardem Miszczakiem, doskonale radzi sobie zarówno na szklanym ekranie, jak i na deskach teatrów. Na szczęście, postanowiła nie słuchać rad znanego wujka.

Gwiazdor przyznawał, że z całego serca odradzał krewnej pójście w jego ślady. Później przyznał jednak, że się mylił i cieszył się, że jego objawy związane z dostaniem się Anny do szkoły aktorskiej okazały się być bezpodstawne. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Fakt/Interia

Tagi: