Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Bracia Golec zdradzili jak spędzą święta. Sławni bliźniacy będą celebrować po beskidzku
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.12.2022 22:49

Bracia Golec zdradzili jak spędzą święta. Sławni bliźniacy będą celebrować po beskidzku

Bracia Golec zdradzili jak spędzą święta. Sławni bliźniacy będą celebrować po beskidzku
Instagram: @golecuorkiestra

Łukasz i Paweł Golec wyrośli w religijnej rodzinie, która pielęgnuje tradycje regionalne. To właśnie dlatego, choć od lat działają w show-biznesie, są tak wierni swojemu góralskiemu pochodzeniu. Choć święta dla sławnych bliźniaków są wyjątkowo pracowitym okresem, to zawsze znajdują czas, aby spędzić chwile z rodziną i pielęgnować tradycje.

Bracia Golec opowiedzieli, jak spędzają święta

- Tak, grudzień zazwyczaj mamy bardzo pracowity. Bierzemy udział w kilku produkcjach telewizyjnych i gramy koncerty świąteczne. Wracamy zaraz przed świętami, więc można powiedzieć, że święta będą chwilą na zaczerpnięcie oddechu przed sylwestrem, który w tym roku spędzamy w Zakopanem. Ale to nie oznacza, że wymigujemy się od obowiązków domowych! - oznajmił Łukasz Golec w rozmowie z regionalną Kroniką Beskidzką.

Łukasz Golec wraz z synami w wigilijny poranek odwiedza również sąsiadów, aby każdy z nich miał szczęśliwy rok.

"Ruszam po znajomych "zakolędować", czyli złożyć życzenia świąteczne. Bo według beskidzkiej tradycji w Wigilię rano najlepiej niech dom odwiedzi młody chłopak z połaźniczką i z życzeniami. To pewnik, że w nadchodzącym roku będzie się darzyło..." - dodał artysta w rozmowie z portalem.

Bracia Golec pielęgnują tradycje

Brat Łukasza, Paweł, również jest wierny rodzinnym tradycjom. Choć w trakcie przygotowań nie będzie go w domu, to w jego domu nie zabraknie bigosu, czy przygotowywanych przez żonę i córkę pierników.

- Gdy jestem w przedświątecznej trasie, dziewczyny, czyli moje dwie córki - Maja i Ania wraz z małżonką Kasią pieką pierniczki, tak, żeby zdążyły "odleżeć". Przygotowują też bigos, który musi "odpocząć" przez dwa tygodnie, a najlepiej, jak się jeszcze przemrozi - zdradził Paweł Golec. Rzeczywiście, bigos "nabiera mocy" z czasem i najlepszy jest jak swoje odstoi.

Gdy Paweł Golec wraca do domu, nie ma mowy o odpoczynku. Popularny muzyk z przyjemnością włącza się w świąteczne przygotowania i wykonuje zarezerwowane dla siebie obowiązki - w tym zakup choinki, dekorowanie domu na zewnątrz oraz kilka pomniejszych "domowych obowiązków". Choć nie zdradził, co znajduje się w ich zakresie, to można zakładać, że chodzi o zakup prezentów dla domowników.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: