Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Awantura o kasę" wraca na ekrany. Krzysztof Ibisz ujawnił zmiany w teleturnieju
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 08.07.2024 17:04

"Awantura o kasę" wraca na ekrany. Krzysztof Ibisz ujawnił zmiany w teleturnieju

Krzysztof Ibisz
Fot. kadr z programu "Awantura o kasę"

Popularny program “Awantura o kasę” wraca do telewizji. Informację na ten temat przekazała sama stacja Polsat. Teraz rąbka tajemnicy postanowił uchylić Krzysztof Ibisz. Prezenter zdradził, że program czekają spore zmiany.

"Awantura o kasę" wraca do telewizji

Reaktywacja znanych i lubianych programów rozrywkowych stała się trendem wśród polskich stacji telewizyjnych. Wszystko po to, aby zdobyć jak największą liczbę widzów. Do tej pory byliśmy świadkami powrotu m.in. “Koła fortuny” czy “Van Banque” do Telewizji Polskiej. Teraz w tym kierunku postanowił pójść Polsat. 

Ostatnio na antenę powrócił “Taniec z Gwiazdami”, a jakiś czas temu ogłoszono przygotowania do kolejnej edycji “Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Teraz przyszła pora na kultowy teleturniej. Do stacji ze słońcem w logotypie oficjalnie powraca “Awantura o kasę”.

Trudno uwierzyć, jakie wykształcenie ma Kasia Tusk. Niewielu o tym wie

Krzysztof Ibisz o zmianach w programie

Wielu telewidzów zastanawia się teraz, w jakiej formie format powróci do telewizji. Na ten moment wiadomo, że w roli prowadzącego ponownie pojawi się Krzysztof Ibisz. Prezenter postanowił ostatnio podzielić się swoimi przemyśleniami na temat wielkiego powrotu “Awantury o kasę”. Jak się okazuje, jest on bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw.

To była cudowna wiadomość. Jedna z najlepszych ostatnich lat. Przyznam, że wierciłem dziurę w brzuchu wielu szefom naszej stacji. Mówiłem „Róbmy Awanturę o kasę”. I być może to moje wiercenie dziury w brzuchu zadziałało, że jednak jest decyzja i wraca "Awantura o kasę". Ja bardzo się cieszę. To jest jeden z moich ukochanych teleturniejów. Mam nadzieję, że uda nam się przenieść atmosferę tamtego studia, tę energię, ale także wiedzę, którą można mieć dzięki temu teleturniejowi - powiedział.

ZOBACZ: Maciej Kurzajewski odchodzi z TVP. Wydał specjalne oświadczenie

Ibisz postanowił także uchylić rąbka tajemnicy na temat zmian, jakie czekają teleturniej. Z jego słów wynika, że widzowie zobaczą całkowicie nowe studio, a sama stacja zdecydowała się na lekką modyfikację całego formatu. Wśród nich wyróżnić można między innymi wyższe nagrody. Na ten moment nie wiadomo jednak, o jaką wygraną powalczą zawodnicy.

Będą troszkę inne zasady. (…) Ale! Sednem programu pozostaje to samo, czyli dramaturgia. Czyli będzie się liczyć człowiek, jego emocja i to, co przeżywa (...) Mam nadzieję, że w tym programie uda się to wszystko uzyskać - dodał prowadzący.

Polacy kochają teleturnieje

“Awantura o kasę” była jednym z największych hitów telewizji Polsat. Ze względu na duże emocje oraz możliwość kibicowania ulubionym drużynom program zyskała ogromną sympatię wśród widzów. Sama jego produkcja trwała jednak krótko, ponieważ format transmitowany był w latach 2002-2005. Mimo to zgromadził on rzeszę fanów, którzy do dzisiaj z nostalgią wspominają godziny spędzone przed ekranami telewizorów.

ZOBACZ: Wstydliwa wpadka Kamila Bednarka, wszystko na oczach fanów. Od razu to wychwycili

Hit Polsatu to jednak niejedyny teleturniej, który zaskarbił sobie ogromną sympatię widzów. Do dziś mogą oni śledzić poczynania uczestników m.in. wspomnianych już “Va Banque”, 'Koła fortuny", “Jaka to melodia” czy “Milionerów” transmitowanych na TVN-ie. Ilość tego typu programów na polskim rynku oraz ich wysoka popularność świadczą o ogromnej miłość Polaków do tego typu produkcji.