Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Artur Żmijewski jest z żoną od ponad 30 lat. Kiedyś zostawił ją dla innej kobiety
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.06.2024 21:11

Artur Żmijewski jest z żoną od ponad 30 lat. Kiedyś zostawił ją dla innej kobiety

Artur Żmijewski i żona Paulina Petrykat-Żmijewska
fot. KAPIF

Artur Żmijewski do dziś uchodzi za jednego z najpopularniejszych i najprzystojniejszych polskich aktorów. Przed laty kochała się w nim niemal każda ciotka, a sam artysta był świadom swojej atrakcyjności i chętnie ją wykorzystywał, grając w komediach romantycznych. Okazuje się, że również w życiu prywatnym miewał słabość do kobiet.

Artur Żmijewski swoją żonę poznał jeszcze w liceum

Artur Żmijewski urodził się 10 kwietnia 1966 roku w Radzyminie. Mimo że zdobył uznanie przede wszystkim dzięki rolom w serialach takich jak "Na dobre i na złe" i "Ojciec Mateusz", jego życie osobiste jest równie interesujące. Swoją przyszłą żonę, Paulinę Petrykat, poznał już w czasach licealnych, gdy uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Para jest razem od przeszło trzech dekad i uchodzi za jedną z najbardziej dopasowanych w polskim show-biznesie. Paulina Petrykat-Żmijewska jest absolwentką Politechniki Warszawskiej i współwłaścicielką firmy prowadzącej prywatne przedszkola i szkoły podstawowe. Ich życie wspólne życie jednak nie zawsze usłane było różami.

Marta Manowska jest w ciąży i planuje ślub? Fani nie mają wątpliwości

Artur Żmijewski wdał się w romans. Zostawił ukochaną dla innej kobiety

Para poznała się jeszcze w latach 80. gdy oboje uczęszczali do Liceum w Legionowie. Artur, będący w młodości zarówno utalentowanym gitarzystą i wokalistą przyciągał uwagę dziewczyn. To Paulina, dwa lata młodsza od przyszłego aktora, zrobiła pierwszy krok, zapraszając go na pierwszą randkę. Ich znajomość szybko stała się zalążkiem czegoś poważniejszego.

Niedługo później Artur Żmijewski udał się na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Okres ten okazał się czasem wyzwań dla zakochanych. Przyszły aktor poznał tam Magdalenę Wójcik. Kobieta wywarła duże wrażenie na artyście, co doprowadziło do zerwania z Pauliną. Po krótkim romansie Artur Żmijewski zdał sobie sprawę, że to koleżanka z liceum jest kobietą jego życia, co ostatecznie doprowadziło do ich ślubu w 1992 roku.

Ukochana wybaczyła Arturowi Żmijewskiemu. Zakochani są szczęśliwym małżeństwem od trzech dekad

Żmijewscy doczekali się trójki dzieci: córki Ewy oraz synów Karola i Wiktora. Gdy Artur rozwijał swoją karierę aktorską, Paulina zaangażowała się głównie w opiekę nad dziećmi. Choć bez wątpienia droga do sukcesu artysty była wyboista, ostatecznie Żmijewscy zawsze trzymali się razem i wspierali nawzajem w trudnych chwilach.

Artur Żmijewski z nieudanego romansu wyciągnął lekcję i obecnie na pierwszym miejscu stawa swoją rodzinę. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, że pomimo napiętego grafiku zawsze starał się być obecny dla dzieci. Choć dzięki sławie miał okazję do ekscesów i skandali, zawsze wybierał spędzanie czasu z rodziną i to podejście do życia sprawiło, że jego małżeństwo z ukochaną Pauliną przetrwało ponad trzy dekady.

Artur Żmijewski i żona Paulina Petrykat-Żmijewska
fot. KAPIF
Artur Żmijewski i żona Paulina Petrykat-Żmijewska
fot. KAPIF