Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Anna Dymna powróci do "Samych swoich". Wyjawiła, kogo zagra. "Z radością się zgodziłam"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 12.04.2023 11:58

Anna Dymna powróci do "Samych swoich". Wyjawiła, kogo zagra. "Z radością się zgodziłam"

Anna Dymna wystąpi w nowej części filmu "Sami swoi"
KAPIF/Kadr z filmu "Sami Swoi"

"Sami swoi" to legendarna polska komedia, która do dziś ma rzesze fanów i bez wątpienia wieść o pracach nad kolejną częścią ich ucieszy. W nowym filmie ponownie będziemy mogli zobaczyć Annę Dymną. Niestety, pojawił się pewien problem.

Anna Dymna ponownie wystąpi w "Samych swoich"

Nowa część ma być prequelem i pokaże wcześniejsze losy Kargula i Pawlaka. Film będzie opowiadał o czasach, zanim zamieszkali na Ziemiach Odzyskanych. Główne postacie mają zagrać Zbigniew Zamachowski i Mirosław Baka, a film wyreżyseruje Artur Żmijewski.

Anna Dymna w oryginalnych "Samych swoich" zagrała Anię Pawlakównę. Trzyczęściowa komedia miała premierę w 1974 roku, a już niedługo fani produkcji będą mieli okazję wrócić do tych wspomnień. Ponieważ fabuła opowiadać będzie o czasach sprzed klasycznych części... Anna Dymna nie będzie mogła wcielić się w swoją starą postać.

Dostała zaproszenie na komunię chrześniaka, gdy je przeczytała, zdębiała. Polacy są załamani

Aktorka niestety nie może wcielić się w dawną postać

Popularna aktorka, która zagrała w takich produkcjach jak "Wiedźmin", "Mistrz i Małgorzata", "Znachor" czy "Miłość na pierwszą stronę" mimo to ponownie pojawi się na planie "Samych swoich". Artystka jest zachwycona nowym projektem i z radością wspomina pracę na planie. W jaką rolę wcieliła się tym razem?

Fani Kargulów i Pawlaków z pewnością już teraz nie mogą się doczekać premiery prequela w reżyserii Artura Żmijewskiego, a do którego scenariusz napisał Andrzej Mularczyk. W rolach głównych ujrzymy takich aktorów jak Zbigniew Zamachowski oraz Mirosław Baka, a w pozostałych rolach pojawią się, m.in. Wojciech Malajkat, Paulina Gałązka i wspomniana wcześniej Anna Dymna.

Anna Pawlak jest zachwycona nową produkcją

- Zdjęcia już się zaczęły i jest wspaniale! Ja tam gram niestety tylko epizod. Gram prawujenkę Ani Pawlak. Z radością się zgodziłam, jak tylko dostałam tę propozycję. Jak się urodzi Ania w "I nie ma mocnych" to będzie podobna do tej ciotki i to będzie bardzo sympatyczne. Jest super towarzystwo. Miałam jeden dzień zdjęciowy. Było przeuroczo. Był koń, był Pawlak młodziutki... - wyznała Anna Dymna w rozmowie z Faktem.

Oryginalna kultowa wersja z 1967 roku opowiada o rodach skłóconych sąsiadów - Pawlaków i Kargulów. Możliwe, że dzięki nowej produkcji poznamy genezę konfliktu, choć pewnością do produkcji należy podchodzić ze sporym dystansem - wskrzeszanie kultowych filmów rzadko kiedy kończy się dobrze, szczególnie po 56 latach od premiery.

Źródło: Fakt.pl