Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Ania". Znamy datę premiery filmu o Annie Przybylskiej. "Mama była nie do podrobienia"
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 13.06.2022 09:18

"Ania". Znamy datę premiery filmu o Annie Przybylskiej. "Mama była nie do podrobienia"

Anna Przybylska
(fot. Tricolors/EastNews)

"Ania" - kiedy premiera filmu o Annie Przybylskiej? Znany jest już dzień, w którym na ekranach kin pojawi się film o uwielbianej przez Polaków zmarłej aktorce. Na pokazie przedpremierowym produkcji zjawili się najbliżsi, a widzowie wypełnili salę po brzegi.

"Ania" - kiedy premiera filmu o Annie Przybylskiej

W minionych dniach odbył się przedpremierowy pokaz filmu o Annie Przybylskiej. Jarosław Bieniuk udostępnił na swoim profilu na Instagramie kilka zdjęć z tego wydarzenia. Oznacza to, że już niedługo będziemy mogli spodziewać się oficjalnej premiery filmu "Ania".

Produkcja nie wyjawiła jeszcze dokładnej daty, ale serwis Jastrząb Post ustalił, że film o Annie Przybylskiej trafi do kin 22 października 2022 roku, czyli dokładnie miesiąc po śmierci uwielbianej przez Polaków aktorki.

"Ania" film dokumentalny o Annie Przybylskiej

Warto przypomnieć, że pierwotnym zamiarem miał być film fabularny. Rodzina aktorki chciała wówczas kontaktować się z produkcją wyłącznie za pośrednictwem prawników. Wszystkim zależało na spokoju najbliższych Anny Przybylskiej.

- [...] realizowanie zdjęć do biograficznej produkcji wprowadziłoby zamęt w ich życie. Dlatego rodzina zmarłej uważa, że będzie najlepiej, jeśli ten obraz nigdy nie powstanie - powiedział swego czasu w rozmowie z "Na żywo" Radosław Piwowarski.

Ostatecznie zdecydowano się na film dokumentalny. Tę decyzję w rozmowie z "Jastrząbpost" skomentowała także Oliwia Bieniuk.

- Uważam, że film dokumentalny jest lepszym rozwiązaniem. Myślę, że ciężko byłoby się komuś wcielić w rolę mamy, bo mama była nie do podrobienia, więc myślę, że byłby duży problem z wyborem aktorki. W filmie dokumentalnym będzie pokazanych więcej urywków z mamą, pamiątek, zdjęć, więc myślę, że to będzie o wiele lepsze - powiedziała córka Anny Przybylskiej.

"Ania" - pokaz przedpremierowy

W minionych dniach odbył się przedpremierowy pokaz filmu "Ania", z którego relację można było obejrzeć na Instagramie Jarosława Bieniuka. Na wydarzeniu, które miało miejsce w Dolnośląskim Centrum Filmowym, nie zabrakło najbliższych Anny Przybylskiej, a widzowie wypełnili całą salę kinową. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia, które udostępnił na swoim profilu Krystian Kuczkowski - reżyser.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: jastrzabpost.pl