Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Ameryka Express" wróci na antenę TVN. Znamy pierwszą gwiazdę, która wystąpi w programie
Sandra Gozdur
Sandra Gozdur 05.08.2022 14:20

"Ameryka Express" wróci na antenę TVN. Znamy pierwszą gwiazdę, która wystąpi w programie

Ameryka Express
TRICOLORS/East News

"Ameryka Express" to program typu reality show, który cieszył się dużą oglądalnością. Dotychczas doczekaliśmy się dwóch edycji, ale jak jednak donoszą media - już niedługo będziemy mogli oglądać zmagania nowych uczestników. Do publicznej informacji wyciekło również pierwsze nazwisko gwiazdy, która weźmie udział w programie.

"Ameryka Express" (wcześniej pod nazwą "Azja Express") zniknęła z anteny TVN w 2020 r. Choć program cieszył się ogromną popularnością, produkcja nie zdecydowała się na jego kontynuację. Przeszkodą miała być przede wszystkim panująca pandemia koronawirusa, a tym samym utrudniona możliwość nagrywania kolejnego sezonu. Teraz ma się to zmienić i twórcy programu zbierają uczestników, którzy mają pojawić się w trzecim (a piątym po zmianie nazwy) sezonie.

Ameryka Express - początki

Na antenie TVN w 2016 roku zadebiutował program "Azja Express". Pierwszą edycję wygrali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski. W kolejnym sezonie na podium stanęli Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz. W 2018 roku stacja zdecydowała się zmienić kierunek i tym samym oglądaliśmy zmagania uczestników w Ameryce Południowej. Pierwszy sezon (a trzeci po zmianie nazwy) "Ameryki Express" wygrali Aleksandra Domańska i Dawid Domański. Z kolei ostatnią, wyemitowaną edycję na antenie TVN wygrały Karolina Pisarek oraz Marta Gajewska-Komorowska. Dla przypomnienia: w programie bierze udział osiem par, w których skład wchodzą postacie polskiego show-biznesu oraz ich przyjaciele. Uczestnicy wyruszają w podróż za granicę, a w każdym z państw muszą przebyć wyznaczoną trasę, dysponując budżetem w kwocie jednego dolara na dzień na osobę. Najszybsi otrzymują immunitet chroniący przed eliminacjami. W co drugim odcinku drużyna, która dociera jako ostatnia do wyznaczonego celu, jest eliminowana z dalszej rywalizacji.

Ameryka Express powróci na antenę

Jak donosi Pomponik, "Ameryka Express" ma wkrótce powrócić do ramówki TVN. Produkcja - zdaniem portalu - jest w trakcie kompletowania obsady uczestników. Zgodnie z zapowiedzią, program ma powrócić "w odświeżonej odsłonie", co ma oznaczać zupełnie nowe miejsce i konkurencje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowym sezon "Ameryki Express" pojawi się na antenie TVN wiosną 2023 r. Pomponik dotarł również do informacji o pierwszym znanym nazwisku, które pojawi się w nowej edycji programu.

- Klaudia El Dursi bez większego zastanowienia podjęła rozmowy z producentem i szybko ustaliła satysfakcjonujące warunki. Nie była zbyt wymagająca, bo chciała przeżyć taką przygodę już dawno. Oglądała poprzednie edycje i pokątnie marzyła, aby wziąć w czymś takim udział - podaje informator portalu.

Prowadząca "Hotel Paradise" jeszcze nie wie, z kim wystartuje w parze, ale jak podaje Pomponik, "raczej nie będzie to jej partner, ponieważ on nie chce wchodzić za bardzo do świata telewizji".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik