Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Alina Kabajewa nie przejmuje się sankcjami. Wiemy, jak "kochanka" Putina je omija
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.06.2022 10:26

Alina Kabajewa nie przejmuje się sankcjami. Wiemy, jak "kochanka" Putina je omija

 Alina Kabajewa nie przejmuje się sankcjami. Wiemy, jak kochanka Putina je omija
imago/Beautiful Sports/EAST NEWS

Alina Kabajewa to rosyjska gimnastyczka, która rzekomo od lat jest w związku z Władimirem Putinem. Choć relacja pary utrzymywana była w tajemnicy, to na jaw wyszło, że mają razem dwójkę dzieci. Kabajewa została objęta sankcjami, ale znalazła sposób, aby je ominąć i wieść względnie beztroskie życie bez ograniczeń.

Alina Kabajewa omija zachodnie sankcje. Korzysta z metod innych oligarchów

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Alina Kabajewa jest matką dwóch synów prezydenta Federacji Rosyjskiej. Choć, podobnie jak rosyjscy oligarchowie, objęta została sankcjami, to nie sprawia wrażenia szczególnie przejętej ograniczeniami.

Jak ustalił szwajcarski „Sonntags Zeitung”, starszy syn Kabajewy i Putina urodził się w 2015 w szwajcarskiej klinice. Drugi zaś w 2019 roku w Moskwie. Przed inwazją rosyjskich wojsk na Ukrainę Władimir Putin wysłał rzekomą kochankę z dziećmi do Szwajcarii, ale później, ze względów propagandowych, kazał jej wrócić do Rosji.

Restrykcje nałożone na osoby powiązane z Kremlem miały być miażdżące i zniszczyć machinę wojenną Władimira Putina, odcinając źródła jej finansowania. Bogacze wspierający wojnę i pełniący funkcję „słupów” dla gigantycznego majątku Putina mieli zostać całkowicie pozbawieni dostępu do dobytków i posiadłości, a także dostępu do systemu bankowego umożliwiającego zagraniczne transakcje

Alina Kabajewa korzysta z zagranicznych kont

Kilka dni temu rosyjska gimnastyczka w towarzystwie dwóch koleżanek pojawiła się na wystawie dzieł rosyjskiego malarza Michaiła Vrubela w Petersburgu. Wcześniej przebywała z dziećmi na obozie treningowym w Soczi. Jak się okazuje, podobnie jak większość rosyjskich oligarchów i osób związanych z władzami Rosji, nauczyła się obchodzić zachodnie obostrzenia.

- Oni na dużą skalę używają teraz gruzińskich banków, gruzińskiego systemu finansowego, gruzińskich spółek itd. [...] Jeśli jesteś objętym sankcjami Rosjaninem, wchodzisz w internet, otwierasz gruzińską spółkę, otwierasz konto w banku i zaczynasz działać - ujawnił ukraiński polityk Dawyd Arachamija:

Posiadając firmę i konto w zagranicznym banku, osoby mogą korzystać ze swoich pieniędzy bez ograniczeń. W ten sposób bez problemu mogą korzystać ze środków, które powinny być przez zachodnie sankcje zablokowane. Ukraiński polityk zaapelował do Stanów Zjednoczonych o podjęcie działań, które miałyby ograniczyć podobny proceder w przyszłości.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik.pl