Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Aleksandra Kwaśniewska szczerze o podejściu do wiary swoim i rodziców
Monika Majko
Monika Majko 19.11.2021 17:56

Aleksandra Kwaśniewska szczerze o podejściu do wiary swoim i rodziców

kwasniewska
instagram.com/aleksandraleksandrowna

Po latach pozostawania w cieniu Aleksandra Kwaśniewska znów powróciła do show-biznesu i została jedną ze współprowadzących program "Miasto kobiet" na antenie stacji TVN Style. W niedawnej rozmowie z dziennikarzami córka byłej pary prezydenckiej szczerze odpowiedziała na pytanie o swój stosunek do wiary. Ujawniła również, jakie są w tej kwestii poglądy jej rodziców.

Aleksandra Kwaśniewska przez długi czas unikała mediów i udzielania się publicznie, jednak pozostawała w kontakcie ze swoimi fanami za pomocą mediów społecznościowych. Jej angaż w stacji w TVN Style ucieszył więc wiele osób, które już od lat obserwują poczynania byłej prezydentówny w show-biznesie.

Aleksandra Kwaśniewska szczerze o swoim podejściu do wiary

Córka Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich nie tylko powróciła na ekrany, ale również zaczęła ponownie udzielać wywiadów. W rozmowie z "Plejadą" celebrytka szczerze opowiedziała o swoim stosunku do wiary. Okazuje się, że była w szkole jedyną osobą, która nie chodziła na lekcje religii.

Były lata 80., miałam jakieś sześć czy siedem lat i byłam jedynym dzieckiem w klasie niechodzącym na religię. Była to więc dla mnie jakaś wiedza tajemna. Gdy tata usłyszał moje pytanie, wyjaśnił mi bardzo faktograficznie, że kiedyś na świecie żył Jezus, który głosił takie i takie prawdy i został za to ukrzyżowany, a dzisiaj część ludzi wierzy w to, że niedługo potem zmartwychwstał, a część nie – wyznała Aleksandra Kwaśniewska.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego ujawniła również, że w czasie tej rozmowy zapytała o podejście do religii swojego tatę. Były prezydent przyznał się córce, że sam ma wiele wątpliwości związanych z wiarą w Boga.

Zapytałam go wtedy: „A ty?”. I on podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami, ale bez radykalizmu. To było super, bo poczułam, że potraktował mnie poważnie i udzielił mi szczerej odpowiedzi – dodała córka byłego prezydenta RP.

Córka Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich ujawniła, jaki stosunek do religii mają jej rodzice

Dziennikarze zapytali Aleksandrę Kwaśniewską, czy obecnie jest ona osobą wierzącą. Była prezydentówna nie unikała odpowiedzi i wprost przyznała, że ona również zmaga się z wieloma wątpliwościami w tej kwestii. Ujawniła także, co o religii myślą jej rodzice.

Ja sobie bardzo chwalę umiejętność krytycznego myślenia, ale też zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć. I nikomu swoich poglądów w tym temacie nie mam zamiaru narzucać. Mój tata jest agnostykiem. Ja mam w sobie wiele wątpliwości. Z kolei moja mama jest osobą wierzącą – zdradziła.

Choć Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy są małżeństwem od 1979 roku, to ślub kościelny wzięli wiele lat później. Ich związek pobłogosławił w 2005 roku ksiądz płk Jan Domian, były kapelan prezydenckiej pierwszej pary. Kościół Katolicki dopuszcza możliwość zawarcia związku małżeńskiego w przypadku, gdy tylko jedna osoba jest wierząca, a strona niewierząca nie musi wówczas wypowiadać słów, które są niezgodne z jej przekonaniami.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: Plejada