Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Aleksandr Łukaszenka gwiazdą teledysku białoruskiej piosenkarki. "Bulba Dance" nowym przebojem?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 21.11.2022 12:21

Aleksandr Łukaszenka gwiazdą teledysku białoruskiej piosenkarki. "Bulba Dance" nowym przebojem?

Aleksandr Łukaszenka
YouTube/Первый национальный канал Белорусского радио

Aleksandr Łukaszenka wystąpił w teledysku młodej białoruskiej wokalistki Angeliny Wołkawy. "Bulba-Dance", bo tak nazywa się utwór, pokazuje jak świetnie bawić się można podczas zbiorów ziemniaków. Będzie hit?

Aleksandr Łukaszenka zaprasza na "Bulba-Dance"

Aleksandr Łukaszenka już od dłuższego czasu prowadzi kampanię mającą na celu ocieplenie jego wizerunku. Dyktator pokazywał się już podczas wykonywania domowych prac, a także opowiadał o swoim pierwszym rajdzie ciągnikiem.

Wszystko po to, by obywatele Białorusi mogli lepiej identyfikować się ze swoim prezydentem, a jednocześnie widzieć w nim dbającego o ludność "ojca narodu". Wcześniej nie potrafili tego dostrzec, więc sam przywódca musiał im w tym pomóc fałszując wybory w 2020 r.

Dziś Aleksandr Łukaszenka stawia na nieco bardziej łagodne sposoby perswazji. W sieci opublikowano kilka dni temu teledysk 12-letniej białoruskiej wokalistki Angeliny Wołkawy, który polityk uświetnił swoją obecnością.

Ujęcia z prezydentem pojawiają się już na początku klipu, jeszcze przed zaprezentowaniem się samej piosenkarki. Widzimy na nich przywódcę nadzorującego pracę kopaczki do ziemniaków, a następnie wiążącego zbiory w worki.

"Bulba-Dance". A spróbuj tylko nie zatańczyć

Ziemniak, naturalnie zaraz po prezydencie Białorusi, jest głównym bohaterem nowego teledysku Angeliny Wołkawy. Nie bez przyczyny - kraj jest z warzywa bardzo dumny, a jego produkcja jest ważnym elementem gospodarki.

Na klipie zobaczyć możemy wielu lokalnych celebrytów - m.in. piłkarzy, czy prezenterów telewizyjnych. Ubrani w kolorowe stroje tancerze wykonujący tytułowy "Bulba-Dance" nadają całości niezwykle optymistycznego i radosnego wydźwięku, tak dalekiego od tego, co znamy z relacji z kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Pod teledyskiem pojawiło się wiele pochlebnych komentarzy, co ciekawe - również w języku polskim. "Są utwory, które nadają się do słuchania przy nauce. Inne - przy przy treningu fizycznym. Teraz mam już utwór do słuchania przy obieraniu ziemniaków na obiad" napisał jeden z rozradowanych internautów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: