Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Aleksander Sikora z "Pytania na śniadanie" szczerze o TVP: "Ostoja polskości"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 04.07.2022 19:05

Aleksander Sikora z "Pytania na śniadanie" szczerze o TVP: "Ostoja polskości"

Olek Sikora
Pawel Wodzynski/East News

Aleksander Sikora zaskoczył podczas pierwszego koncertu tegorocznej "Wakacyjnej Trasy Dwójki. Lato, muzyka, zabawa". Dziennikarz zdobył się na publiczne wyznanie, które z pewnością przychyli mu względów Jacka Kurskiego.

Niektórzy pracują w TVP dla pieniędzy, inni z braku lepszych miejsc, a jeszcze inni z prawdziwej, gorącej miłości. Do tej ostatniej grupy zalicza się z pewnością Aleksander Sikora, który opisywał ostatnio medium w samych superlatywach.

Aleksander Sikora zachwycony TVP

O Telewizji Polskiej, pod rządami Jacka Kurskiego, powiedziano już chyba wszystko. Medium, które część widzów ogląda dla tzw. beki, przekroczyło już dawno wszelkie granice śmieszności.

Widzowie liczą nazwisko Donalda Tuska odmieniane przez wszystkie przypadki w kolejnych wydaniach "Wiadomości", obserwują wołające o pomstę do nieba wpadki w reportażach, czy kolejne programy "z misją", które okazują się zadziwiającymi niewypałami.

Krytycznego zdania na temat państwowego medium zdecydowanie nie podziela jeden z jego znanych prezenterów. Chodzi o Aleksandra Sikorę, którego widzowie kojarzyć mogą z "Pytania na śniadanie". Dziennikarz wykorzystał swój udział w pierwszym koncercie "Wakacyjnej Trasy Dwójki. Lato, muzyka, zabawa", by wyrazić szczerą i głośną opinię na temat swojego pracodawcy.

Wzruszające słowa Aleksandra Sikory

Publiczność zgromadzona na koncercie "Koncert TVP Polonia z Wilna", który wraz z Aleksandrem Sikorą współprowadziła Małgorzata Tomaszewska, musiała być oszołomiona opinią ze szczerego serca, na którą pozwolił sobie prezenter.

- Telewizja Polska jest ostoją polskości - wybrzmiało ze sceny.

Jesteśmy przekonani, że zarząd państwowego medium w odpowiedni sposób doceni poświęcenie Aleksandra Sikory, który zdecydował się na tak "heroiczny czyn" sławiący pracodawcę poza ojczystą ziemią.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pomponik.pl