Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Agata Duda zaszczycona wyróżnieniem, które otrzymała Jolanta Kwaśniewska. Obecny będzie też prezydent
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 26.04.2022 17:44

Agata Duda zaszczycona wyróżnieniem, które otrzymała Jolanta Kwaśniewska. Obecny będzie też prezydent

Agata Duda
Jan Bielecki/East News

Agata Kornhauser-Duda, podobnie jak niegdyś Jolanta Kwaśniewska, otrzyma swoją własną odmianę tulipana. "Chrzest" odbędzie się w majówkę w Chrzypsku Wielkim w Wielkopolsce, a obecny na uroczystości będzie również prezydent Polski.

Wyjątkowe wydarzenie uświetnić ma powrót Międzynarodowych Targów Tulipanów, które wstrzymane zostały na czas pandemii koronawirusa.

Agata Kornhauser-Duda z własną odmianą tulipanów

Już 1 maja rozpoczyna się wyjątkowe święto florystów. W Chrzypsku Wielkim w województwie wielkopolskim odbędą się XII Międzynarodowe Targi Tulipanów. Zaprezentowanych zostanie ponad 450 różnych odmian tych kwiatów.

Wydarzenie zostanie uświetnione nie lada niespodzianką. "Premierę" będzie miała bowiem nowa odmiana tulipana, która otrzyma imię Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy. Roślina przejdzie też oficjalny "chrzest".

Polegać on będzie na podlaniu tulipana szampanem. Bogdan Królik, właściciel Hurtowni Ogrodniczej, na której terenie odbędzie się impreza, nie zdradza jak wyglądać będzie kwiat. W rozmowie z portalem Naszemiasto.pl stwierdził, że tajemnica zostanie ujawniona dopiero 1 maja.

Agata Kornhauser-Duda nie jest jedyną Pierwszą Damą, która do tej pory otrzymała swoją własną odmianę tulipana. Wcześniej tego zaszczytu dostąpiła m.in. Jolanta Kwaśniewska.

Tulipany nie interesują się polityką

Tradycyjnie, podczas każdych Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim odbywa się "chrzest" nowej odmiany rośliny. Wiele z nich otrzymało imiona znanych osób publicznych.

Wśród tulipanów znajdziemy zatem m.in. Jana Pawła II, Leszka Millera, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, Irenę Szewińską, Mariana Woronina, czy Lecha Kaczyńskiego.

Żeby nowa odmiana tulipana otrzymała oryginalną nazwę, potrzebna jest jej uprzednia rejestracja w Królewskiej Księdze Rejestru Nowych Odmian w Holandii. Tak stało się również w przypadku "Agaty Kornhauser-Dudy".

Pierwsza Dama zaszczyci swoją obecnością uroczystość i pojawi się na XII Międzynarodowych Targach Tulipanów. Wraz z małżonką przyjedzie również Andrzej Duda.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: naszemiasto.pl