Rozrywka.Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agata Duda poprosiła o modlitwę. Bardzo przykre informacje, choroba w najbliższej rodzinie

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Agata Duda poprosiła o modlitwę papieża Franciszka. Chodzi o jej ojca, który od lat jest ciężko chory - przed laty przeszedł udar mózgu i nie jest w tej chwili w ogóle samodzielny. Większy kontakt ma z nim brat Agaty, Jakub, który opowiadał o chorobie Juliana Kornhausera.

Ojciec Agaty Dudy jest poetą i prozaikiem, wykładał też na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wciąż pozostaje członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, a także pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Agata Duda prosiła papieża o modlitwę za swojego ojca

- Tata jest niesamodzielny, a mama wspaniała, nie wiem, czy ktokolwiek inny sprostałby takiemu zadaniu. Ja pomagam, gdy tylko mogę - zabieram tatę na wycieczki, przywożę mu książki, opowiadam, co słychać u znajomych. Chcę, żeby miał choć namiastkę tego, co było wcześniej - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jakub Kornhauser, brat Agaty Dudy.

Ich ojciec, Julian Kornhauser, kilka lat temu doznał udaru mózgu. Od tego czasu nie jest niesamodzielny i wymaga ciągłej opieki. Ze względu na nieobecność Agaty Dudy w Krakowie, opiekę nad nim sprawują przede wszystkim jej mama i brat.

Z okazji swoich 50. urodzin Andrzej Duda zorganizował swojej małżonce audiencję u papieża Franciszka. Agata Duda pojechała do niego, prosząc o modlitwę w intencjach państwowych i prywatnych.

Wśród tych drugich znalazły się prośby o zdrowie dla taty oraz siły dla jej mamy, która bezustannie opiekuje się chorym.

Jej podróż do Rzymu związana była również z przekazaniem małej dziewczynki z Ukrainy, Wiktorii, do szpitala dzieciątka Jezus w Rzymie. Dziecko przejdzie tam ratującą życie operację.

Relacje w domu Kornhauserów

Relacje w domu Kornhauserów są od lat napięte. Ze względu na różnice światopoglądowe, brat pierwszej damy, Jakub, nie utrzymuje z nią kontaktu. Sam często wypowiada się do mediów i komentuje działania swojej siostry i szwagra.

- Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu. Uważałem, że jest to samodzielny, racjonalnie myślący człowiek - mówił Jakub Kornhauser o mężu swojej siostry w wywiadzie dla "Dużego Formatu" w 2016 roku.

Według relacji postronnych, Agata Duda po ślubie w 1995 roku oddaliła się od swojej rodziny i bardziej skupiła się na życiu wśród Dudów, to im poświęcała więcej czasu. Czy trudne chwile ojca zmienią coś w tej układance?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Małgorzata Tomaszewska o rozstaniu Cichopek i Hakiela: "Nie miała innego wyjścia"

  • Jedna pensja miesięczna może nie wystarczyć. Ceny na Wielkanoc 2022 u Magdy Gessler przyprawiają o zawrót głowy

  • "Totalne remonty Szelągowskiej" wyremontują mieszkanie Marcina "Borkosia" Borkowskiego

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]