Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Agata Duda poprosiła o modlitwę. Bardzo przykre informacje, choroba w najbliższej rodzinie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 11.04.2022 15:20

Agata Duda poprosiła o modlitwę. Bardzo przykre informacje, choroba w najbliższej rodzinie

agata duda
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Agata Duda poprosiła o modlitwę papieża Franciszka. Chodzi o jej ojca, który od lat jest ciężko chory - przed laty przeszedł udar mózgu i nie jest w tej chwili w ogóle samodzielny. Większy kontakt ma z nim brat Agaty, Jakub, który opowiadał o chorobie Juliana Kornhausera.

Ojciec Agaty Dudy jest poetą i prozaikiem, wykładał też na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wciąż pozostaje członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, a także pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Agata Duda prosiła papieża o modlitwę za swojego ojca

- Tata jest niesamodzielny, a mama wspaniała, nie wiem, czy ktokolwiek inny sprostałby takiemu zadaniu. Ja pomagam, gdy tylko mogę - zabieram tatę na wycieczki, przywożę mu książki, opowiadam, co słychać u znajomych. Chcę, żeby miał choć namiastkę tego, co było wcześniej - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jakub Kornhauser, brat Agaty Dudy.

Ich ojciec, Julian Kornhauser, kilka lat temu doznał udaru mózgu. Od tego czasu nie jest niesamodzielny i wymaga ciągłej opieki. Ze względu na nieobecność Agaty Dudy w Krakowie, opiekę nad nim sprawują przede wszystkim jej mama i brat.

Z okazji swoich 50. urodzin Andrzej Duda zorganizował swojej małżonce audiencję u papieża Franciszka. Agata Duda pojechała do niego, prosząc o modlitwę w intencjach państwowych i prywatnych.

Wśród tych drugich znalazły się prośby o zdrowie dla taty oraz siły dla jej mamy, która bezustannie opiekuje się chorym.

Jej podróż do Rzymu związana była również z przekazaniem małej dziewczynki z Ukrainy, Wiktorii, do szpitala dzieciątka Jezus w Rzymie. Dziecko przejdzie tam ratującą życie operację.

Relacje w domu Kornhauserów

Relacje w domu Kornhauserów są od lat napięte. Ze względu na różnice światopoglądowe, brat pierwszej damy, Jakub, nie utrzymuje z nią kontaktu. Sam często wypowiada się do mediów i komentuje działania swojej siostry i szwagra.

- Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu. Uważałem, że jest to samodzielny, racjonalnie myślący człowiek - mówił Jakub Kornhauser o mężu swojej siostry w wywiadzie dla "Dużego Formatu" w 2016 roku.

Według relacji postronnych, Agata Duda po ślubie w 1995 roku oddaliła się od swojej rodziny i bardziej skupiła się na życiu wśród Dudów, to im poświęcała więcej czasu. Czy trudne chwile ojca zmienią coś w tej układance?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Agata Duda