Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje uczestnik "The Voice Senior". Produkcja TVP pogrążona w żałobie po śmierci Adama Anusiewicza
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 07.01.2023 09:32

Nie żyje uczestnik "The Voice Senior". Produkcja TVP pogrążona w żałobie po śmierci Adama Anusiewicza

nie żyje świeczka Iberion 1
Goniec.pl

TVP przekazało, że zmarł uczestnik 4. edycji "The Voice Senior", Adam Anusiewicz. Najnowsza seria straciła więc kochanego przez wielu uczestnika, którego widzowie mieli zobaczyć na swoich ekranach i zostać z nim na dłużej. Jurorzy i cała obsada produkcji w żałobie.

Zmarł uczestnik "The Voice Senior"

Adam Anusiewicz chciał wystąpić w "The Voice Senior" i spełnił swoje marzenie. Wystąpił w 4. edycji programu i pojawi się w premierowym odcinku. Można mieć jedynie nadzieję, że widzowie pokochają go tak, jak obsada programu.

Anusiewicz miał 61 lat i twierdził, że "bez muzyki życie byłoby pomyłką" - cytował Fryderyka Nietzschego, którego w tym wypadku stawiał sobie za wzór. W centrum jego życia była gitara - grał na niej jego ojciec, a potem on sam.

Muzyce poświęcił też całe swoje życie - najpierw zaczął występować w warszawskich lokalach, a potem załapał się na rejsy międzykontynentalne, gdzie również zabawiał publikę swoimi umiejętnościami wokalnymi. Działał artystycznie przez około 50 lat... Szmat czasu.

Adam Anusiewicz z "The Voice Senior" ciężko chorował

Uczestnik "The Voice Senior" ciężko chorował i zmarł po wielu miesiącach zmagań ze swoim własnym organizmem. Już w programie opowiadał o swoich dolegliwościach.

- W marcu 2022 roku zacząłem doświadczać dolegliwości, jakich wcześniej nie miałem. Byłem w kilku szpitalach i zdiagnozowano niezbyt przyjemną chorobę, nowotwór trzustki z przerzutami - opowiadał w TVP.

- Obecnie bardzo szybko się męczę i to się da zauważyć na scenie, gdzie już godzinny koncert na stojąco ciężko mi wytrzymać [...]. Ja się z tym nie godzę. Staram się cały czas podchodzić do życia na zasadzie "bierz życie za rogi, Alleluja i do przodu" - wyznał podczas nagrań w sierpniu 2022 roku.

Być może myślał, że "The Voice Senior" będzie dla niego ostatnią szansą na piękny czas spędzony z tym, co najbardziej kochał - muzyką.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: TVP