Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > 7-dniowa żałoba w teatrze po śmierci aktora Przemysława Gąsiorowicza
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 10.01.2022 20:05

7-dniowa żałoba w teatrze po śmierci aktora Przemysława Gąsiorowicza

nie zyje
Pixabay.com Henryk Niestrój

Przemysław Gąsiorowicz zginął w sobotę 8 stycznia w wypadku samochodowym. Aktor był w drodze na pogrzeb swojego kolegi z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Dzisiaj teatr poinformował, że od 10 do 16 stycznia ogłasza żałobę.

Witold Kopeć, aktor związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, odszedł 3 stycznia. Nie podano przyczyny śmierci 63-letniego artysty. Jego pogrzeb odbył się w sobotę 8 stycznia i to właśnie w to miejsce jechał Przemysław Gąsiorowicz, gdy doszło do tragicznego wypadku.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 19 na obwodnicy Lubartowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że aktor z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku tego manewru zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem.

Obaj kierowcy zostali natychmiast przetransportowani przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do najbliższego szpitala, aktora jednak nie udało się uratować.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Z wielkim żalem przyjąłem informacje o podwójnej tragedii, jaka spotkała w bardzo krótkim czasie zespół Teatru Osterwy. Nagła śmierć dwóch wyjątkowych aktorów - Witolda Kopcia oraz Przemysława Gąsiorowicza to ogromna strata, tak dla Teatru, jak i Miasta Lublin, którego życie kulturalne obaj przez lata współtworzyli - napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Z kolei lubelski teatr poinformował dzisiaj, że w związku z tragiczną śmiercią Przemysława Gąsiorowicza została ogłoszona siedmiodniowa żałoba od 10 do 16 stycznia.

Na znak żałoby na budynku teatru wywieszono flagi z kirem. Z kolei w witrynie zostało umieszczone zdjęcie aktora, a w foyer teatru wystawiono księgę kondolencyjną i puszkę, do której można składać datki, by wesprzeć pogrążoną w żałobie rodzinę aktora. Z kolei przed każdym przedstawieniem i po jego zakończeniu również zajdą ważne zmiany.

- Przed rozpoczęciem spektaklu będzie wprowadzona minuta ciszy. Aktorzy po zagranym spektaklu nie wyjdą do ukłonów, publiczność po zakończonym spektaklu będzie poproszona o opuszczenie widowni w milczeniu, nie nagradzając aktorów brawami - przekazał Teatr im. Osterwy w Lublinie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec

Tagi: Nie żyje